FORUM BIZNESU TADŻYKISTAN – POLSKA ON LINE

Data wydarzenia: 25/11/2021 09:30 - 12:30

FORUM BIZNESU TADŻYKISTAN – POLSKA ON LINE

 

Krajowa Izba Gospodarcza oraz Izba Handlowo-Przemysłowa Republiki Tadżykistanu we współpracy z Ambasadą Tadżykistanu z siedzibą w Berlinie i przy wsparciu Ministerstwa Rozwoju i Technologii organizują Forum Biznesu Tadżykistan – Polska, które odbędzie się 25 listopada r. w formule on line w godz. 09.30-12.30

Tadżykistan pozostaje partnerem Polski w Azji Centralnej, zarówno w sferze polityki międzynarodowej, jak i w ujęciu regionalnym.
Prowadzona aktualnie strategia rządowa Tadżykistanu, zmierza do ukierunkowania działań m.in. na rzecz przyciągania inwestycji zagranicznych. Priorytetowe sektory do współpracy handlowo-inwestycyjnej obejmują:
• rolnictwo, przemysł spożywczy i przetwórstwo rolno-spożywcze,
• zielone technologie: projekty środowiskowe, w tym gospodarka wodna, współpraca w zakresie systemów/urządzeń nawadniania, hydroenergetyka,
• sektor wydobywczy (m.in. węglowy, metale szlachetne, metale kolorowe, sektor naftowy i in.),
• nowe technologie,
• infrastrukturę transportowo-logistyczną,
• usługi i materiały budowlane.

W Tadżykistanie funkcjonuje system umożliwiający uzyskanie szeregu ulg podatkowych i celnych m.in. w odniesieniu do przetwórstwa bawełny, skór, wełny, jedwabiu, produkcji pasz, budowy hydroelektrowni, nowo tworzonych przedsiębiorstw, eksportu rud i metali (w tym szlachetnych, aluminium i in.), wwozu techniki rolniczej, wwozu wyposażenia produkcyjno – technologicznego, farmacji i urządzeń medycznych, towarów dla budownictwa, a także w ramach umów o podziale produkcji oraz wolnych stref ekonomicznych.

Dlaczego warto współpracować z Tadżykistanem i na jakich zasadach? Chcesz poznać możliwości współpracy oraz warunki inwestycyjne jakie oferuje Tadżykistan? Weź udział w Business Forum on line.

Podczas spotkania przedstawione zostaną:
• charakterystyka gospodarki Tadżykistanu i możliwości inwestycyjne z uwzględnianiem mechanizmów i ułatwień dla zagranicznych firm
• perspektywy wzajemnej współpracy handlowo-inwestycyjnej; w tym priorytetowe sektory
• finansowe instrumenty wsparcia współpracy międzynarodowej – możliwości finansowania wspólnych projektów

Udział jest możliwy po uprzedniej rejestracji i wypełnieniu formularza zgłoszenia Rejestracja on line.
Zapewnione będzie symultaniczne tłumaczenie polsko-rosyjskie podczas spotkania.

Do uczestników, którzy potwierdzą zainteresowanie i zarejestrują się, przesłany zostanie bezpośrednio przed wydarzeniem link do udziału w webinarium za pośrednictwem platformy ZOOM.

REJESTRACJA

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy