Handel między Unią Europejską a Wielką Brytanią po brexicie.

Data wydarzenia: 19/05/2021 10:00 - 12:00

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z kancelarią Dentons zaprasza na bezpłatne webinarium: Handel między Unią Europejską a Wielką Brytanią po brexicie.

Spotkanie odbędzie się 19 maja br. o godzinie 10:00.

Webinarium poświęcone jest regułom pochodzenia towarów oraz innym kwestiom celnym związanym z handlem między Unią Europejską a Wielką Brytanią od 2021 r.

Aby importować towary z UK do UE bez cła polscy importerzy muszą upewnić się, że towary rzeczywiście pochodzą z Wielkiej Brytanii, zgodnie ze szczególnymi regułami pochodzenia określonymi w umowie zawartej między UE i UK. Z podobnymi wyzwaniami muszą się mierzyć brytyjscy kontrahenci polskich eksporterów.

W trakcie naszego webinarium omówimy zatem w praktyczny sposób, także z brytyjskiego punktu widzenia, reguły pochodzenia towarów oraz inne kwestie celne związane z handlem z UK od 2021 r. Wskażemy również kwestie wymagające szczególnej uwagi polskich importerów i eksporterów na gruncie podatku VAT.

Podczas webinarium eksperci kancelarii Dentons przybliżą m.in.:

  • Ramy prawne handlu pomiędzy Polską i Wielką Brytanią od 2021 r.
  • Kwestie celne, w tym reguły pochodzenia, w handlu pomiędzy Polską i Wielką Brytanią.
  • Aspekty handlu pomiędzy Polską i Wielką Brytanią związane z podatkiem VAT.
  • Cło i VAT po Brexicie – perspektywa brytyjska

 

Kto powinien zainteresować się wydarzeniem?

Wydarzenie adresowane jest do członków zarządu, działów finansowych, prawnych i podatkowych przedsiębiorstw działających na terenie strefy, zarówno importujące towary z Wielkiej Brytanii, jak i eksportujące z Unii Europejskiej.

Spotkanie poprowadzą dla Państwa:

dr Michał Bernat –  Radca prawny i doradca podatkowy, managing counsel w Zespole Prawa Podatkowego oraz lider w Praktyce Pomocy Publicznej, Dentons

Od dwudziestu lat specjalizujący się w obsłudze inwestycji produkcyjnych, łańcuchów logistycznych, działalności R&D i centrów usług lokowanych w Polsce, w zachętach podatkowych oraz w pomocy publicznej, uprzednio także w ramach kancelarii prawnej w Brukseli, w Komisji Europejskiej oraz w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej, regularnie reprezentujący przedsiębiorców w procesach aplikacyjnych, w tym także w postępowaniach przed polskimi sądami oraz Komisją dotyczących opodatkowania oraz pomocy publicznej dla inwestycji.

Tomasz Kolarczyk – Radca prawny, senior associate w Zespole Prawa Podatkowego, Dentons

Specjalizuje się w obsłudze średnich oraz dużych podmiotów gospodarczych, przede wszystkim w zakresie regulacji podatkowych, jak również powiązanych z nimi innych dziedzin prawa, w szczególności w zakresie kwestii regulacyjnych. W ramach dotychczasowych doświadczeń wspierał podmioty krajowe oraz międzynarodowe m.in. z branży alkoholowej, tytoniowej, paliwowej, farmaceutycznej, lotniczej i automotive.

REJESTRACJA

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy