HR Compliance – odpowiedzialność pracodawcy w związku z Covid-19

Data wydarzenia: 21/10/2020 10:00 - 12:00

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z PCS Paruch Chruściel Schiffter| Littler Global zaprasza na bezpłatne webinarium: HR Compliance – odpowiedzialność pracodawcy w związku z Covid-19, które odbędzie się 21 października br. o godzinie 10:00.

W U.S.A. wzrasta liczba pozwów kierowanych przeciwko pracodawcom w związku z narażeniem pracowników na zarażenie koronawirusem. W Polsce takie procesy są zapewne kwestią czasu.
Eksperci PCS Paruch Chruściel Schiffter I Littler Global opowiedzą w praktyczny sposób o ryzykach związanych z odpowiedzialnością pracodawcy w związku z Covid-19.

Zakres merytoryczny spotkania:

  • Czy pracownik może pozwać pracodawcę za narażenie na zarażenie wirusem?
  • Odpowiedzialność cywilna, karna – jak daleko sięga ryzyko pracodawcy i menadżerów?
  • Czy BHP to jedyny obszar ryzyk?
  • Jakie roszczenia mogą się pojawić ze strony pracowników w związku z epidemią?
  • Jakie działania można podjąć, aby zminimalizować odpowiedzialność?

Spotkanie poprowadzą dla Państwa:

Sławomir Paruch – radca prawny, partner w PCS Paruch Chruściel Schiffter| Littler Global.
Od ponad 20 lat doradza przedsiębiorcom w sprawach HR. Jest jednym z najwybitniejszych ekspertów prawa pracy w Polsce, w tym specjalistą w zakresie sporów sądowych, sporów zbiorowych, restrukturyzacji przedsiębiorstw oraz zwolnień grupowych i indywidualnych. Specjalizuje się w sprawach dot. związków zawodowych oraz dot. mobbingu, dyskryminacji, godzin nadliczbowych oraz umów o zakazie konkurencji. Jest ekspertem w zakresie zasad wynagradzania oraz premiowania pracowników.

Karolina Kanclerz  – radca prawny, partner, zarządzająca biurem PCS Paruch Chruściel Schiffter| Littler Global we Wrocławiu.
Posiada bogate doświadczenie w stałej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych łącząc interdyscyplinarne doświadczenie z biznesowym podejściem do prowadzonych spraw. Doradza w sprawach kompleksowego wsparcia działów HR oraz compliance, w tym restrukturyzacji zatrudnienia, zatrudniania i zwolnień wyższej kadry menadżerskiej. Wykorzystując kilkunastoletnie doświadczenie procesowe prowadzi klientów w trakcie postępowań wyjaśniających na tle mobbingu i dyskryminacji. Swoją wiedzą dzieli się wykładając na studiach MBA oraz w trakcie prelekcji na konferencjach i szkoleniach.

REJESTRACJA

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy