JESIENNA AKADEMIA PRAWA PRACY Z PCS|LITTLER

Data wydarzenia: 05/10/2022

Szanowni Państwo,

 

niebawem czekają nas rewolucyjne zmiany w prawie pracy. Prace nad nowymi przepisami przyspieszają. Praca zdalna, dyrektywy unijne, badanie trzeźwości pracowników, ochrona sygnalistów to tylko niektóre z nowości, które nakładają na pracodawców nowe obowiązki i wymagają dostosowania wewnętrznych regulacji. Aby ułatwić Państwu odnalezienie się w gąszczu zmian Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wraz z PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień Kanclerz | Littler ma przyjemność zaprosić na cykl bezpłatnych spotkań Jesienna Akademia Prawa Pracy z PCS | Littler.

Na spotkaniach omówimy w osobnych blokach po kolei najistotniejsze zmiany w przepisach prawa pracy.

Cykl spotkań zakończony zostanie wręczeniem certyfikatów uczestnictwa w Akademii oraz warsztatem, na którym w mniej formalnej atmosferze będzie można przedyskutować jak przygotować się do zmian.

 

Przed nami I spotkanie online pt. Co zmieniają unijne dyrektywy w kodeksie pracy – work-life balance i nowe obowiązki informacyjne, które odbędzie się 5 października br. o godzinie 10:00.

Agenda:

  1. Jak będziemy zawierać umowy na okres próbny i wypowiadać umowy na czas określony po nowemu?
  2. O czym będzie trzeba informować pracowników?
  3. Wolne z powody siły wyższej, urlop na członka rodziny i inne zmiany rodzicielskie
  4. Jakie dokumenty trzeba będzie zmienić w związku z nowelizacją?
  5. Od kiedy nowe przepisy będą obowiązywać? Kiedy zacząć przygotowania żeby zdążyć na czas

 

Spotkanie poprowadzi dla Państwa:

Karolina Kanclerz – radca prawny, partner w PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień Kanclerz | Littler

Zarządzająca biurem we Wrocławiu, wybitna specjalistka w obszarze prawa pracy, która doskonale zna oraz rozumie specyfikę firm funkcjonujących w regionie. Posiada bogate doświadczenie w stałej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, łącząc interdyscyplinarne doświadczenie z biznesowym podejściem do prowadzonych spraw. Doradza w sprawach kompleksowego wsparcia działów HR, w tym dot. restrukturyzacji, zatrudniania i zwolnień wyższej kadry menadżerskiej. Jako certyfikowany Compliance Officer i szefowa praktyki compliance kancelarii monitoruje i zarządza politykami zgodności, minimalizując ryzyka klientów w tym zakresie. Wykorzystując kilkunastoletnie doświadczenie procesowe zręcznie prowadzi klientów w trakcie postępowań wyjaśniających na tle mobbingu i dyskryminacji. Swoją wiedzą dzieli się wykładając na studiach MBA oraz w trakcie prelekcji na konferencjach i szkoleniach. O skomplikowanych kwestiach prawnych potrafi mówić prosto i z pasją, dlatego często zapraszana jest do mainstramowych mediów, a jej komentarze i artykuły regularnie są publikowane w prasie.

 

Zarejestruj się klikając w grafikę:Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy