JPK-VDEK w pytaniach i odpowiedziach

Data wydarzenia: 24/04/2020 11:00 - 12:30

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z kancelarią Andersen Tax & Legal Srokosz i Wspólnicy sp.k. zaprasza państwa na webinarium:
„JPK-VDEK w pytaniach i odpowiedziach”, które odbędzie się 24 kwietnia 2020 r. w godz. 11:00 do 12:30.

Podczas spotkania dowiedzą się państwo w jaki sposób przygotować się na złożenie nowego JPK_VDEK? Jakie transakcje będą wymagały szczególnego oznaczania? Pytania w tym zakresie zadają sobie wszyscy podatnicy VAT. Eksperci podatkowi Andersen Tax & Legal udzielą Państwu kilku wskazówek w tym zakresie. Zapraszamy właścicieli firm, prezesów i dyrektorów finansowych, głównych księgowych, a także pracowników działów podatkowych i księgowych.

Agenda:

 • Jakie informacje będzie zawierał JPK_VDEK?
 • Od kiedy obowiązuje JPK_VDEK i kto musi go stosować?
 • Jak przygotować się do wdrożenia JPK_VDEK?
 • Jak postępować w okresie przejściowym?
 • Jakie kary grożą za błędnie złożony JPK_VDEK i kiedy mogą zostać nałożone.

Prelegenci:

 • dr Elżbieta Lis – doradca podatkowy, radca prawny, partner w Andersen Tax & Legal, Poland

  Jest cenioną specjalistką w zakresie podatków pośrednich (podatku VAT oraz podatku akcyzowego). Przeprowadza audyty podatkowe nastawione na identyfikację ryzyka podatkowego lub optymalizację rozliczeń. Opracowuje procedury zarządzania ryzykiem podatkowym w przedsiębiorstwach. Specjalizuje się w przygotowywaniu skutecznych podatkowo strategii w zakresie nabywania i sprzedaży składników majątkowych oraz realizacji projektów podatkowych typu due diligence. Reprezentuje klientów w sporach z organami podatkowymi i w postępowaniach przed sądami administracyjnymi, w tym w postępowaniach wymiarowych, postępowaniach o wydanie interpretacji podatkowych, postępowaniach o zwrot nadpłaty. Prowadzi szkolenia podatkowe w zakresie podatku CIT, VAT oraz akcyzy. Uczestniczka i prelegentka licznych szkoleń oraz konferencji krajowych i międzynarodowych. Autorka i współautorka licznych publikacji prasowych i książkowych na temat podatków pośrednich i podatku akcyzowego.

 

 • Elżbieta Stawarczyk – radca prawny w Andersen Tax & Legal, Poland

  Specjalizuje się w zakresie zagadnień związanych z podatkami dochodowymi, podatkiem od towarów i usług oraz postępowaniami podatkowymi i sądowo-administracyjnymi. Kompleksowo doradza w zakresie podatków bezpośrednich oraz podatku VAT na rzecz dużych i średnich przedsiębiorstw, szczególnie w zakresie nowych regulacji obejmujących split payment. Przeprowadza badania podatkowe nastawione na identyfikację obszarów ryzyk podatkowych oraz przyczyn ich wystąpienia zarówno pod kątem podatków dochodowych, jak i obrotowych. Bierze udział w postępowaniach podatkowych oraz administracyjnych, a także w kontrolach podatkowych i celno-skarbowych. Uczestniczka oraz prelegentka warsztatów, konferencji oraz szkoleń podatkowych m.in. z zakresu podatku od towarów i usług oraz podatków dochodowych. Autorka publikacji prasowych na temat podatku od towarów i usług oraz podatków dochodowych.

Rejestracja na spotkanie

Udział w webinarium jest bezpłatny.

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy