Kawa HR i Prawa – HR w obszarze Compliance

Data wydarzenia: 27/11/2020 10:00 - 12:00

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki, HAYS Poland i Kancelarią Prawa Pracy Szuszczyński Kamińska, w ramach cyklu Human fRidays, zaprasza serdecznie do udziału w bezpłatnym webinarium:

Kawa HR i Prawa – HR w obszarze Compliance„, które odbędzie się 27.11.2020 w godz. 10:00 – 12:00

Webinaria pod głównym tytułem „Kawa HR i Prawa” to nasz sposób na prawne problemy w tzw. miękkim HR. Niejednokrotnie przy okazji budowania wizerunku firmy i działaniach rozwojowych związanych chociażby z tworzeniem kanałów komunikacji, ścieżek kariery, systemu ocen pracowniczych itp. specjaliści HR zadają sobie pytanie a co z prawnym aspektem naszych działań? Czy na pewno nie łamiemy żadnych przepisów? I chociaż zdaje się, że ten aspekt jest na marginesie powyższych czynności, często okazuje się, że kwestie prawne wychodzą na pierwszy plan w coraz bardziej świadomym środowisku pracowniczym. Co jest zatem najlepszym sposobem na holistyczne potraktowanie tematu? – oczywiście spotkanie z prawnikiem. Proponujemy więc wspólną kawę, w trakcie której omówimy kwestie prawne w działaniach miękkiego HR, a nasi eksperci doradzą jak rozmawiać z prawnikiem, żeby uzyskać komplet niezbędnych informacji.

Prelegenci:

Martyna Waluśkiewicz – ekspert z Kancelarii Prawa Pracy Szuszczyński Kamińska. W ramach współpracy z Kancelarią pomaga klientom w zagadnieniach związanych z prawem własności intelektualnej, compliance oraz w kwestii ochrony danych osobowych. Dzięki doświadczeniu zdobytemu w ramach spółek i międzynarodowych grup kapitałowych, m.in. z sektora energetycznego, gazowego, budowlanego, e-commerce, nowoczesnych technologii i mediów, proponuje nowoczesne rozwiązania prawne dostosowane do dużych organizacji, dostrzegając złożone zależności pomiędzy sferą HR a otoczeniem biznesowym pracodawcy.

Michał Szuszczyński – ekspert z Kancelarii Prawa Pracy Szuszczyński Kamińska. Specjalizuje się w obszarze indywidualnego i zbiorowego prawa pracy. Jego zainteresowania zawodowe związane są szczególnie z zatrudnianiem i zwalnianiem pracowników (w tym w ramach zwolnień grupowych), z uwzględnieniem specyfiki zatrudniania kadry menedżerskiej i członków zarządu. Doradza pracodawcom także w kwestii czasu pracy i relacjach pomiędzy pracodawcą a przedstawicielami załogi (związkami zawodowymi, radą pracowników).

Moderator: Paulina Jarecka – Senior Consultant w HAYS Poland.

REJESTRACJA

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy