Zaproszenie WSSE i Sendero Tax & Legal. Webinar – KILKA SŁÓW O PODATKACH z Sendero Tax & Legal

Data wydarzenia: 19/01/2023 10:00 - 12:00

Szanowni Państwo,

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Sendero Tax & Legal zaprasza do udziału w cyklu bezpłatnych webinarów  Kilka słów o podatkach z Sendero Tax & Legal. Przed nami III spotkanie online pt. Wiążące informacje stawkowe oraz interpretacje indywidulane – kiedy i jak je pisać by były efektywnym narzędziem podatkowym, które odbędzie się 19 stycznia br. o godzinie 10:00.

Ciągłe nowelizacje przepisów, zmiany praktyki organów podatkowych oraz rosnąca presja fiskalna wywołują ból głowy u wielu przedsiębiorców. W efektywnym prowadzeniu biznesu nie sprzyjają widma potencjalnych sankcji finansowych i ciążącej odpowiedzialności karnoskarbowej.

Na szczęście istnieją sposoby, aby uchronić się przed tymi zagrożeniami. Jednymi z nich są interpretacje indywidualne oraz Wiążące Informacje Stawkowe (WIS). Z każdego narzędzia trzeba jednak umiejętnie korzystać. O czym powinniśmy pamiętać zanim zdecydujemy się wystąpić o interpretację lub WIS? Kiedy więc powinniśmy zawnioskować o wydanie interpretacji indywidualnej, a kiedy o wydanie WIS? Jak przygotować wniosek, aby wydane rozstrzygnięcie miało dla nas jak największą wartość? Na te i inne pytania odpowiemy podczas naszego webinaru.

AGENDA

  1. Interpretacje indywidualne. Wiążące Informacje Stawkowe i inne narzędzia do budowy bezpieczeństwa podatkowego.
  2. Czym jest interpretacja indywidualna i kiedy warto o nią wystąpić?
  3. W jakich sytuacjach przydaje się Wiążąca Informacja Stawkowa?
  4. Jak przygotować skuteczny wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej/WIS?
  5. Rozstrzygnięcie rozstrzygnięciu nierówne, czyli pułapki w interpretacjach indywidualnych i WIS
  6. Interpretacja indywidualna czy WIS?
  7. Otrzymałem interpretację indywidualna/WIS – i co dalej?
  8. Podsumowanie.

 

Szkolenie poprowadzi dla Państwa:

Adam Wnuk – Doradca podatkowy w Sendero Tax & Legal

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem od towarów i usług – w tym w prowadzeniu rozliczeń zagranicznych Klientów na gruncie tego podatku (VAT compliance) i tematyce Jednolitych Plików Kontrolnych – podatkiem akcyzowym oraz wybranymi kwestiami z zakresu CIT i PIT. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje również m.in.: przygotowywanie opinii i komentarzy podatkowych oraz sporządzanie wniosków o wydanie interpretacji indywidualnych, odwołań, skarg do sądów administracyjnych i innych pism w imieniu Klientów, udział w sporach z administracją podatkową, w tym w ramach postępowań sądowo-administracyjnych, przeprowadzanie audytów (przeglądów) podatkowych, prowadzenie sprawozdawczości w ramach systemu Intrastat (Intrastat Compliance), kwestie związane z obsługą Platformy Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC), w tym podsystemów Intrastat i EMCS. Autor artykułów z dziedziny prawa podatkowego, które są publikowane w prasie ekonomiczno-prawnej (m.in. w dzienniku Rzeczpospolita) oraz współtworzy treści na Blogu VAT.

Zarejestruj się klikając w grafikę:

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia: Brak kategorii

Partnerzy