Kluczowe zmiany w obszarze CIT i VAT dla podmiotów działających w WSSE

Data wydarzenia: 18/01/2021 10:00 - 12:00

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z ARENA TAX zaprasza na bezpłatne webinarium:

Kluczowe zmiany w obszarze CIT i VAT dla podmiotów działających w WSSE, które odbędzie się 18 stycznia br. o godzinie 10:00.

Agenda spotkania:

  1. Możliwość obniżenia stawek amortyzacyjnych przez podmioty korzystające ze zwolnienia strefowego – dotychczasowe podejście;
  2. Nowe zasady dokonywania odpisów amortyzacyjnych przez przedsiębiorców korzystających ze zwolnienia strefowego – od 1 stycznia 2021 r.;
  3. Slim VAT – zmiany od 1 stycznia 2021 r.;
  4. Nowa e-faktura – czy ułatwi prowadzenie biznesu;
  5. Grupa VAT – nowe rozwiązanie dla grup kapitałowych.

Spotkanie poprowadzą dla Państwa:

Przemysław Roszkowski – Licencjonowany doradca podatkowy

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem od towarów i usług oraz w bieżącym doradztwie podatkowym. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. wsparcie w sprawach związanych z bieżącym funkcjonowaniem zagranicznych i polskich przedsiębiorstw działających w branżach FMCG, IT, logistycznej, energetycznej, zbrojeniowej oraz podmiotów z sektora publicznego. Prowadził liczne projekty obejmujące przeglądy podatkowe i doradztwo w zakresie strukturyzacji rozliczeń podatkowych oraz projekty związane z kalkulacją i odliczeniem podatku VAT. Brał również udział w realizacji projektów doradczych na rzecz instytucji finansowych, firm leasingowych oraz banków – zarówno komercyjnych, jak i banku centralnego. Doświadczenie zdobywał w międzynarodowych spółkach doradztwa podatkowego EY oraz Deloitte.Ukończył wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim.

Łukasz Kumkowski – Licencjonowany doradca podatkowy

Zajmuje się tematyką automatycznej wymiany informacji podatkowych (w tym zwłaszcza FATCA, CRS, MDR) oraz bieżącym doradztwem podatkowym. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje doradztwo dotyczące bieżącego funkcjonowania instytucji finansowych, zwłaszcza banków. Brał również udział w procesach due diligence dotyczących transakcji, których przedmiotem były nie tylko instytucje finansowe, ale także podmioty z branży niefinansowej, w szczególności spółki zaangażowane w pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych.Pracował w renomowanych spółkach doradztwa podatkowego, należących do tzw. wielkiej czwórki. Jest współautorem komentarza do regulacji FATCA (FATCA. Komentarz, Wydawnictwo C.H. Beck, Warszawa 2017).Absolwent prawa oraz Podyplomowego Studium Podatków i Prawa Podatkowego na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie aplikant radcowski w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.

REJESTRACJA

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy