Kontrole podatkowe, postępowania podatkowe i celno-skarbowe, z uwzględnieniem specyfiki SSE. Objaśnienia podatkowe PSI-SSE – podsumowanie

Data wydarzenia: 24/06/2020 13:00 - 15:00

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z firmą doradczą KPMG zaprasza państwa na bezpłatne webinarium:

Kontrole podatkowe, postępowania podatkowe i celno-skarbowe, z uwzględnieniem specyfiki SSE. Objaśnienia podatkowe PSI-SSE – podsumowanie„, które odbędzie się 24 czerwca 2020 r. w godz. 13:00 do 15:00.

W ramach webinaru przedstawione zostaną zagadnienia związane z kontrolami podatkowymi/kontrolami celno-skarbowymi oraz postępowaniami podatkowymi prowadzonymi przez organy podatkowe oraz celno-skarbowe, z uwzględnieniem specyfiki działań organów w ramach czynności realizowanych wobec podmiotów prowadzących działalność gospodarczą na podstawie zezwoleń strefowych lub decyzji o wsparciu. Agenda obejmować będzie także podsumowanie najważniejszych wniosków płynących z objaśnień podatkowych Ministerstwa Finansów z dnia 10 marca 2020 r. dotyczących sposobu ustalania dochodu zwolnionego z opodatkowania podatkiem dochodowym, osiągniętego w związku z działalnością prowadzoną na podstawie decyzji o wsparciu.

Webinar poprowadzą:

  • Michał Klimczak – Starszy Manager w KPMG. Specjalizuje się w świadczeniu usług doradczych z zakresu podatków, w szczególności w kwestiach związanych z podatkiem dochodowym od osób prawnych i fizycznych. Uczestniczył w szeregu projektów związanych ze strukturyzacją podatkową grup kapitałowych oraz wykorzystaniem ulg podatkowych. Nadzorował przygotowanie polityk cen transferowych oraz dokumentacji cen transferowych dla grup kapitałowych. Posiada szeroką wiedzę w doradzaniu przedsiębiorstwom w kwestiach otrzymywania zachęt inwestycyjnych, w szczególności w strefach ekonomicznych. Nadzoruje procesy rozliczeń podatkowych dla klientów korzystających ze zwolnień podatkowych.

 

  • Mateusz Mądry – Starszy Konsultant w KPMG. Doświadczenie obejmuje realizację projektów dla podmiotów krajowych oraz zagranicznych w zakresie podatków bezpośrednich i pośrednich, jak również obsługę klientów w zakresie prawa spółek handlowych, prawa cywilnego oraz prawa karnego skarbowego. W KPMG Mateusz zaangażowany jest w projekty obejmujące bieżące doradztwo podatkowe, przeglądy podatkowe, jak również projekty w ramach których klienci uzyskują wsparcie w zakresie postępowań toczących się przed organami podatkowymi oraz sądami administracyjnymi.

 

  • Michał Seweryn – Starszy Konsultant w KPMG, specjalizuje się w doradztwie podatkowym ze szczególnym uwzględnieniem podatków dochodowych, jak również doradztwie prawnym w zakresie prawa spółek handlowych, prawa cywilnego oraz prawa gospodarczego. Jego doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo w zakresie raportowania schematów podatkowych (MDR) oraz planowania i implementacji kompleksowych procesów restrukturyzacyjnych podmiotów gospodarczych, bieżące doradztwo podatkowe, a także projekty, w ramach których klienci uzyskują wsparcie w zakresie postępowań toczących się przed organami podatkowymi oraz sądami administracyjnymi.

Udział w webinarium jest bezpłatny.

Rejestracja na spotkanie

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy