MDR w praktyce po roku funkcjonowania przepisów

Data wydarzenia: 22/05/2020 09:00 - 11:00

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z KPMG zaprasza na webinarium:

MDR w praktyce po roku funkcjonowania przepisów”, które odbędzie się 22 maja 2020 r. w godz. 9:00 do 11:00.

Od dnia 1 stycznia 2019 r. w polskim porządku prawnym obowiązują przepisy dot. raportowania schematów podatkowych (MDR). Przepisy te, z uwagi na swój obszerny i złożony charakter, powodują wiele trudności interpretacyjnych oraz wątpliwości w zakresie ich stosowania w praktyce. Szkolenie, które przeprowadzamy ma na celu ukazanie praktycznego podejścia do tych przepisów biorąc pod uwagę pierwszy rok ich obowiązywania. Na agendę szkolenia składa się:

  • MDR – informacje ogólne
  • Rok 2019 z MDR w liczbach
  • Najczęściej występujące schematy podatkowe w 2019 r.
  • Najczęstsze wątpliwości związane z MDR
  • Planowane zmiany – przyszłość MDR
  • Polskie przepisy MDR w porównaniu do zagranicznych regulacji
  • Panel dyskusyjny

Udział w webinarium jest bezpłatny.

Rejestracja na spotkanie

Brak opisu obrazka

Prelegenci:

  • Michał Klimczak – Starszy Manager w KPMG. Specjalizuje się w świadczeniu usług doradczych z zakresu podatków, w szczególności w kwestiach związanych z podatkiem dochodowym od osób prawnych i fizycznych. Uczestniczył w szeregu projektów związanych ze strukturyzacją podatkową grup kapitałowych oraz wykorzystaniem ulg podatkowych. Nadzorował przygotowanie polityk cen transferowych oraz dokumentacji cen transferowych dla grup kapitałowych. Posiada szeroką wiedzę w doradzaniu przedsiębiorstwom w kwestiach otrzymywania zachęt inwestycyjnych, w szczególności w strefach ekonomicznych. Nadzoruje procesy rozliczeń podatkowych dla klientów korzystających ze zwolnień podatkowych.
  • Mateusz Mądry – Starszy Konsultant w KPMG. Doświadczenie obejmuje realizację projektów dla podmiotów krajowych oraz zagranicznych w zakresie podatków bezpośrednich i pośrednich, jak również obsługę klientów w zakresie prawa spółek handlowych, prawa cywilnego oraz prawa karnego skarbowego. W KPMG Mateusz zaangażowany jest w projekty obejmujące bieżące doradztwo podatkowe, przeglądy podatkowe, jak również projekty w ramach których klienci uzyskują wsparcie w zakresie postępowań toczących się przed organami podatkowymi oraz sądami administracyjnymi.
  • Michał Seweryn – specjalizuje się w doradztwie podatkowym ze szczególnym uwzględnieniem podatków dochodowych, jak również doradztwie prawnym w zakresie prawa spółek handlowych, prawa cywilnego oraz prawa gospodarczego. Jego doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo w zakresie raportowania schematów podatkowych (MDR) oraz planowania i implementacji kompleksowych procesów restrukturyzacyjnych podmiotów gospodarczych, bieżące doradztwo podatkowe, a także projekty, w ramach których klienci uzyskują wsparcie w zakresie postępowań toczących się przed organami podatkowymi oraz sądami administracyjnymi.

 

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy