Misja gospodarcza do Nigerii, czerwiec 2022

Data wydarzenia: 15/04/2022

Szanowni Państwo,

Krajowa Izba Gospodarcza w ramach realizacji wydarzeń promocyjnych na rynkach Afryki zaprasza Państwa do udziału w misji gospodarczej do Nigerii w czerwcu 2022 r. aby rozpoznać możliwości współpracy na rynku nigeryjskim, przede wszystkim w branży rolno-spożywczej, w tym technologii dla rolnictwa (mechanizacja rolnictwa) oraz przemyśle spożywczym (produkty i technologie przetwórstwa  spożywczego) oraz w branży zielonych technologii (produkty, sprzęt, technologie), jak również w innych sektorach zgłoszonych przez polskie firmy.

Głównym celem misji jest prezentacja polskiej oferty eksportowej i technologicznej a także zapewnienie możliwości nawiązania współpracy z partnerami gospodarczymi z Nigerii.

 

Brak opisu obrazka

 

Partnerami wydarzenia są: Ambasada RP w Abudży i ZBH w Lagos oraz lokalne organizacje partnerskie KIG. Program misji przewiduje m.in. udział w Polsko-Nigeryjskim Forum Biznesu w Lagos, jak również udział w spotkaniach indywidualnych z wyselekcjonowanymi partnerami ze strony nigeryjskiej zgodnie z zainteresowaniem polskich firm uczestniczących w misji, spotkania podczas międzynarodowych targów branżowych.

Nigeria, to rynek z ponad 200 mln mieszkańców. Zmiany do jakich doszło w tym kraju w ostatnich latach, aktywne działania rządu i przeprowadzone reformy uplasowały Nigerię wśród 10 najbardziej dynamicznie rozwijających się gospodarek na świecie z licznymi ułatwieniami dla inwestorów. W rankingu „Ease of Doing Business” zajmuje obecnie 34 miejsce.
Podstawą gospodarki Nigerii jest rolnictwo i wydobycie surowców (ropy). Nigeria posiada również znaczne ilości surowców naturalnych, w tym surowce krytyczne które są potrzebne do przeprowadzenia zielonej transformacji. Polskie firmy mają szansę odegrać znaczącą rolę jako dostawcy produktów i technologii, m.in. w przetwórstwie rolno-spożywczym, rolnictwie gdzie jest wiele możliwości do współpracy, w sektorze zielonych technologii oraz przetwórstwie przemysłowym.

Specyficzne cechy rynku nigeryjskiego:
największy rynek w Afryce; młody rynek; stosunkowo tania siła robocza; demokratyczne wybory; dywersyfikacja gospodarki.

Zainteresowanych udziałem w misji do Nigerii prosimy o wstępną deklarację poprzez wypełnienie formularza zgłoszenia do dnia 15 kwietnia 2022 celem przekazania dalszych szczegółowych informacji.

 

REJESTRACJA

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy