Należyta staranność w WHT (Podatek u źródła) i Cenach Transferowych

Data wydarzenia: 26/05/2021 10:00

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z licencjonowaną spółką doradztwa podatkowego ARENA TAX zaprasza na bezpłatne webinarium: Należyta staranność w WHT (Podatek u źródła) i Cenach Transferowych

Spotkanie odbędzie się 26 maja br. o godzinie 10:00.


Agenda:
WHT (Podatek u źródła)
 1. Co zmieniło się w przepisach obowiązujących od 2019 r. w zakresie podatku u źródła – wprowadzenie obowiązku dochowania należytej staranności.
 2. Pojęcie należytej staranności w zakresie podatku u źródła.
 3. Obowiązek weryfikacji statusu odbiorcy płatności jako tzw. „beneficial ownera”.
 4. Praktyczne wskazówki dotyczące dochowania należytej staranności w przypadku wypłaty należności licencyjnych oraz dywidend.

Ceny Transferowe
 1. Co wprowadza art. 11o ust. 1b Ustawy o CIT obowiązujący od 1 stycznia 2021 r.?
 2. Domniemanie przy należytej staranności w cenach transferowych.
 3. Należyta staranność przy weryfikacji rozliczeń drugiej strony transakcji.
 4. Konsekwencje niedochowania należytej staranności.

Spotkanie poprowadzi dla Państwa:

Agata Czerniak – Licencjonowany doradca podatkowy

Agata posiada 8-letnie doświadczenie w doradztwie podatkowym, ze szczególnym uwzględnieniem tematów ulg podatkowych oraz postępowań spornych. zajmuje się głównie kompleksowym doradztwem w kwestiach podatkowych, w szczególności w zakresie VAT oraz podatku dochodowego od osób prawnych, w tym cen transferowych, a także zagadnień związanych z odpowiedzialnością karną-skarbową osób odpowiedzialnych za rozliczenia podatkowe. Brała udział w licznych projektach z zakresu innowacyjności (IP Box oraz B+R) w szczególności dla branży technologicznej i finansowej. Doradzała w trakcie wielu kontroli podatkowych i skarbowych, reprezentując klientów przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi, m.in. w sporach podatkowych dotyczących usług pośrednictwa finansowego oraz instrumentów finansowych, a także czynności sprawdzających z zakresu ulg podatkowych.
Przed dołączeniem do zespołu Arena Tax, Agata pracowała w PwC oraz innych renomowanych spółkach doradztwa podatkowego, doradzając podmiotom działającym w branży IT, FMCG, nieruchomości, energetyki, logistyki i transportu. Absolwentka prawa na Uniwersytecie Warszawskim oraz Międzynarodowej Szkoły Prawa Podatkowego na UE.

Bartosz Mroczkowski – Licencjonowany doradca podatkowy

Bartosz posiada niemal 10-letnie doświadczenie w doradztwie podatkowym, ze szczególnym uwzględnieniem podatku dochodowego od osób prawych oraz ulg podatkowych. Od wielu lat wspiera swoich klientów w zakresie doradztwa podatkowego, przede wszystkim przy transakcjach restrukturyzacyjnych, obejmujących przejęcia, połączenia, podziały oraz transfery aktywów przedsiębiorstw polskich i zagranicznych, planowania podatkowego oraz międzynarodowego prawa podatkowego. Posiada doświadczenie w zakresie przeprowadzania i koordynacji projektów typu due diligence. Bartosz prowadzi także projekty z obszaru implementacji ulgi na działalność badawczo-rozwojową, IP Box oraz ulgi na nowe inwestycje. Zajmuje się również bieżącym doradztwem w zakresie podatku CIT, PIT, VAT oraz PCC. Obsługuje firmy z różnych branż, m.in.: IT, medycznej, budowlanej, nieruchomościowej, produkcyjnej oraz finansowej. Bartosz uczestniczy jako prelegent w ogólnopolskich kongresach i warsztatach. Jest autorem komentarzy prasowych, artykułów i publikacji o tematyce podatkowej. Ukończył finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie ze specjalizacją prawo podatkowe.

Justyna Żbikowska – Manager, specjalistka z zakresu Cen Transferowych i Wycen

Justyna specjalizuje się w doradztwie podatkowym w zakresie cen transferowych. Posiada szerokie kompetencje zawodowe obejmujące przygotowywanie dokumentacji cen transferowych, doradztwo z zakresu cen transferowych dla spółek działających w grupach kapitałowych, a także sporządzanie umów i rozliczeń dotyczących usług wewnątrzgrupowych. Ponadto brała udział w wielu projektach due diligence.
Przed dołączeniem do zespołu Arena Tax, Justyna zdobywała doświadczenie zawodowe w zakresie cen transferowych i podatków zespole EY, Skanska oraz kancelarii prawniczej Magnusson. Justyna jest absolwentką Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunku prawo oprócz tego ukończyła podyplomowe studium podatków i prawa podatkowego na Uniwersytecie Warszawskim.

REJESTRACJA

Brak opisu obrazka

 

 

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy