Nowa matryca stawek VAT i związane z nią zmiany w VAT – przepisy, korzyści, wątpliwości

Data wydarzenia: 30/04/2020 12:30 - 14:00

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z kancelarią DZP Domański Zakrzewski Palinka sp. k. zaprasza na webinarium:

Nowa matryca stawek VAT i związane z nią zmiany w VAT – przepisy, korzyści, wątpliwości”które odbędzie się 30 kwietnia 2020 r. w godz. 12:30 do 14:00.

 Od 1 lipca 2020 r. wchodzi tzw. nowa matryca stawek VAT. Jednocześnie towary i usługi na gruncie VAT będą klasyfikowane wg Nomenklatury Scalonej (CN) oraz PKWiU 2015, zamiast dotychczasowej klasyfikacji PKWiU 2008. Co to oznacza dla podatników? Jakie nowe narzędzia klasyfikacyjne uzyskają podatnicy? Czy zmiany oznaczają więcej korzyści czy zagrożeń dla podatników?

Zapraszamy właścicieli firm, prezesów i dyrektorów finansowych, głównych księgowych, a także pracowników działów podatkowych i księgowych do udziału w webinarium.

Agenda:

– Przejście z PKWiU 2008 na CN i PKWiU 2015

– Nowa matryca stawek – korzyści, wątpliwości, ryzyka

– WIS i WIA

Rejestracja na spotkanie

Udział w webinarium jest bezpłatny.

Prelegent:

Jan Czerwiński – jest Senior Tax Managerem w kancelarii Domański Zakrzewski Palinki i specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu VAT i akcyzy, ze szczególnym uwzględnieniem postępowań spornych; zajmował się doradztwem dla podmiotu z branży tytoniowej w związku z projektem rozwiązań legislacyjnych w zakresie podatku akcyzowego, wsparciem dla podmiotu z branży farmaceutycznej w związku z odzyskaniem VAT w procedurze zwrotu dla podmiotów zagranicznych, doradzał Klientom z branży IT w zakresie VAT od usług właściwych dla rynku usług informatycznych i telekomunikacyjnych czy bankom w zakresie VAT od usług pośrednictwa finansowego. Występuje także jako pełnomocnik beneficjantów środków unijnych w sporach dotyczących korekt finansowych

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy