Nowe spojrzenie na grupy spółek – prawo holdingowe

Data wydarzenia: 31/03/2021 10:00 - 11:30

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Kancelarią TLA Tax Legal Advisors  zaprasza na bezpłatne webinarium: Nowe spojrzenie na grupy spółek – prawo holdingowe.

Spotkanie odbędzie się 31 marca 2021 r. od 10:00 do 11:30.

Prosimy o przekazanie zaproszenia również do osób zarządzających i odpowiedzialnych za obszar prawny w państwa firmie.

Agenda spotkania:

1) Jakich grup spółek będzie dotyczyło prawo holdingowe?

2) Co oznacza „interes grupy spółek”?

3) Na jakich zasadach będą mogły być wydawane spółce zależnej wiążące polecenia?

4) Jak kształtuje się odpowiedzialność spółki dominującej i spółki zależnej oraz ich organów?

5) Jakie nowa uprawnienia zyskają rady nadzorcze?

6) Jak zmieni się sytuacja wspólników mniejszościowych w spółkach zależnych?

Spotkanie poprowadzą dla Państwa:

Magda Gawdzis – Menadżer w Kancelarii TLA, radca prawny wpisany na listę prowadzoną przez Radę Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu. Specjalizuje się w doradztwie w zakresie obsługi prawnej i korporacyjnej spółek. Kompleksowo wspiera średnich i dużych przedsiębiorców należących do międzynarodowych grup kapitałowych w zakresie sporządzania i negocjacji umów gospodarczych, inwestycyjnych i biznesowych oraz opracowywania dokumentów korporacyjnych i opinii prawnych. Ma na swoim koncie pozytywnie rozstrzygnięte spory gospodarcze, uczestniczyła w procesach restrukturyzacyjnych oraz likwidacyjnych spółek i innych podmiotów gospodarczych. Wieloletnie doświadczenie zdobyła poprzez udział w licznych projektach na rzecz podmiotów m.in. z branży automotive, e-commerce, budowlanej i produkcyjnej.

Jakub Dydak – Konsultant w Kancelarii TLA,  z którą związany jest od 2019 r. i w której rozpoczął zdobywanie swojego doświadczenia zawodowego w dziedzinie prawa. Uczestniczy w projektach dotyczących prawa handlowego, prawa pracy, prawa własności intelektualnej oraz szeroko pojętego prawa cywilnego zajmując się kompleksową obsługą prawną spółek.

Rejestracja

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy