Objaśnienia podatkowe i ustawa antykryzysowa dla podmiotów strefowych

Data wydarzenia: 07/05/2020 11:00 - 13:00

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z KPMG zaprasza na webinarium:
„Objaśnienia podatkowe i ustawa antykryzysowa dla podmiotów strefowych”, które odbędzie się 7 maja 2020 r. w godz. 11:00 do 13:00.

Podczas webinarium zostaną omówione najważniejsze wnioski wynikające z Objaśnień podatkowych dla przedsiębiorców działających w ramach PSI. Omawiane tematy będą dotyczyć łączenia zezwoleń, prawidłowej prezentacji danych w deklaracjach w tym w CIT-8S, kwestii klauzuli obejścia prawa przy korzystaniu ze zwolnienia czy też zakresu zwolnienia. Objaśnienia skierowane są głównie do podmiotów działających na podstawie decyzji o wsparciu lub ubiegających się o nią. Jednocześnie ze względu na znaczny wpływ obecnych przepisów na prowadzenie działalności na podstawie zezwoleń, podczas webinarium przedstawione zostaną również informacje w tym zakresie. Dodatkowo, przedstawiony zostanie wpływ nowych przepisów antykryzysowych na działalność podmiotów strefowych.

Udział w webinarium jest bezpłatny.

Rejestracja na spotkanie

Prelegenci:

  • Rafał Szafraniec – Partner w KPMG, prowadzi dział doradztwa podatkowego w biurze KPMG we Wrocławiu świadcząc usługi doradztwa podatkowego dla podmiotów krajowych i zagranicznych, przede wszystkim w zakresie podatków pośrednich. No co dzień zaangażowany jest w wiele projektów obejmujących bieżące doradztwo podatkowe, tj.: przeglądy podatkowe. Nadzoruje i koordynuje kompleksowe projekty doradcze dla klientów z wielu branż biznesowych tym w zakresie wdrażania polityki wynagrodzeń i benefitów. Jest uznanym prelegentem w zakresie zagadnień podatkowych na konferencjach oraz wydarzeniach biznesowych.
  • Michał Klimczak – Starsz Manager w KPMG. Specjalizuje się w świadczeniu usług doradczych z zakresu podatków, w szczególności w kwestiach związanych z podatkiem dochodowym od osób prawnych i fizycznych. Uczestniczył w szeregu projektów związanych ze strukturyzacją podatkową grup kapitałowych oraz wykorzystaniem ulg podatkowych. Nadzorował przygotowanie polityk cen transferowych oraz dokumentacji cen transferowych dla grup kapitałowych. Posiada szeroką wiedzę w doradzaniu przedsiębiorstwom w kwestiach otrzymywania zachęt inwestycyjnych, w szczególności w strefach ekonomicznych. Nadzoruje procesy rozliczeń podatkowych dla klientów korzystających ze zwolnień podatkowych.
  • Mateusz Mądry – Starszy Konsultant w KPMG. Doświadczenie obejmuje realizację projektów dla podmiotów krajowych oraz zagranicznych w zakresie podatków bezpośrednich i pośrednich, jak również obsługę klientów w zakresie prawa spółek handlowych, prawa cywilnego oraz prawa karnego skarbowego. W KPMG Mateusz zaangażowany jest w projekty obejmujące bieżące doradztwo podatkowe, przeglądy podatkowe, jak również projekty w ramach których klienci uzyskują wsparcie w zakresie postępowań toczących się przed organami podatkowymi oraz sądami administracyjnymi.

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy

Przejdź do formularza kontaktowego Ikona koperty