Odpowiedzialność członków zarządu i menedżerów

Data wydarzenia: 02/03/2021 10:00

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Kancelarią TLA Tax Legal Advisors  zaprasza na bezpłatne webinarium Odpowiedzialność członków zarządu i menedżerów.

Webinarium odbędzie się 2 marca 2021 r. od 10:00 do 11:30.

Agenda spotkania:

  • Za co odpowiedzialność ponoszą członkowie zarządu na gruncie kodeksu spółek handlowych i prawa upadłościowego?
  • Czy członek zarządu albo menedżer może odpowiadać za swoje działania karnie i podatkowo?
  • Jak kształtuje się odpowiedzialność członków zarządu względem spółki i osób trzecich?
  • Jak członkowie zarządu i menedżerowie mogą zabezpieczyć się przed ryzykami?

Spotkanie poprowadzą dla Państwa:

Robert Smoczyński  Partner zarządzający w Kancelarii TLA, radca prawny i doradca podatkowy, posiadający wieloletnie doświadczenie pracy w firmach tzw. Wielkiej Czwórki. Przed powstaniem TLA zajmował stanowisko Senior Menedżera w biurze Deloitte we Wrocławiu. Robert Smoczyński zdobył doświadczenie zawodowe podczas realizacji licznych projektów z zakresu doradztwa podatkowego. Zakres tych projektów obejmował między innymi przygotowywanie efektywnych podatkowo rozliczeń oraz struktur organizacyjnych, jak również asystowanie Klientom podczas postępowań podatkowych oraz w trakcie negocjacji z władzami skarbowymi, a także reprezentowanie podatników przed sądami administracyjnymi.

Magda Gawdzis – Menadżer w Kancelarii TLA, radca prawny wpisany na listę prowadzoną przez Radę Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu. Specjalizuje się w doradztwie w zakresie obsługi prawnej i korporacyjnej spółek. Kompleksowo wspiera średnich i dużych przedsiębiorców należących do międzynarodowych grup kapitałowych w zakresie sporządzania i negocjacji umów gospodarczych, inwestycyjnych i biznesowych oraz opracowywania dokumentów korporacyjnych i opinii prawnych. Ma na swoim koncie pozytywnie rozstrzygnięte spory gospodarcze, uczestniczyła w procesach restrukturyzacyjnych oraz likwidacyjnych spółek i innych podmiotów gospodarczych. Wieloletnie doświadczenie zdobyła poprzez udział w licznych projektach na rzecz podmiotów m.in. z branży automotive, e-commerce, budowlanej i produkcyjnej.

Jakub Dydak – Konsultant w Kancelarii TLA,  z którą związany jest od 2019 r. i w której rozpoczął zdobywanie swojego doświadczenia zawodowego w dziedzinie prawa. Uczestniczy w projektach dotyczących prawa handlowego, prawa pracy, prawa własności intelektualnej oraz szeroko pojętego prawa cywilnego zajmując się kompleksową obsługą prawną spółek.

 

REJESTRACJA

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy