Optymalizacje prawno – podatkowe dla biznesu – jak legalnie zmniejszyć obciążenia publicznoprawne.

Data wydarzenia: 23/10/2023 10:00 - 11:30

Szanowni Państwo,

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Kancelarią Staniek & Partners zaprasza na bezpłatne webinarium: 

 

Optymalizacje prawno – podatkowe dla biznesu – jak legalnie zmniejszyć obciążenia publicznoprawne.

 

23 października 2023 r. od 10:00 do 11:30.

 

 

Webinar adresowany jest do członków zarządu, działów finansowych i prawnych przedsiębiorstw działających lub planujących działalność na terenie strefy. W trakcie webinaru eksperci Kancelarii Staniek & Partners omówią najważniejsze elementy optyma-lizacji prawno-podatkowych.

 

Agenda spotkania:

 

  • jednoosobowa działalność gospodarcza – czy ta forma biznesu ma jeszcze sens w dobie zmian podatkowych i ZUS?
  • spółki prawa handlowego – blaski i cienie spółek osobowych i spółki z o.o.
  • Jak można bezpiecznie „wyciągać” pieniądze ze spółki?
  • estoński CIT – hit czy kit?
  • ceny transferowe, schematy podatkowe i unikanie opodatkowania – na co uważać i jak bezpiecznie optymalizować prowadzenie biznesu?
  • wybrane ulgi podatkowe.

 

 

Spotkanie poprowadzą dla Państwa:

 

Krzysztof Staniek

Doktor nauk prawnych, radca prawny i licencjonowany doradca podatkowy. Współzałożyciel marki Staniek & Partners – Law for Industry. Przez kilkanaście lat jako prezes zarządu oraz dyrektor zarządzający kierował dużymi holdingami spółek z branży produkcyjnej. Na bieżąco zajmował się prawnymi i podatkowymi wyzwaniami związanymi z działalnością produkcyjną zarządzanych przez siebie spółek, zarówno na terenie UE jak i poza nią. Doświadczenie w biznesie łączy z praktyką prawniczą – przeprowadził szereg procesów inwestycyjnych oraz restrukturyzacyjnych, a także kierował przebiegiem budowy zakładów produkcyjnych. Realizował skomplikowane transakcje przejęć i łączenia spółek. Z powodzeniem negocjował umowy na wszystkich kontynentach. Posiada bogate doświadczenie w doradztwie podatkowym, zarówno w kwestiach bieżących jak i operacyjnych dotyczących funkcjonowania przedsiębiorstw. Dysponuje szerokimi kompetencjami potrzebnymi do przeprowadzania strategicznych optymalizacji podatkowych. Od wielu lat współpracuje z biurem biegłych rewidentów. Zrozumienie biznesu i problemów praktyki nie przeszkadza mu w rozwijaniu pasji naukowej.

Michał Staniek

Radca prawny, doradca podatkowy. Współzałożyciel marki Staniek & Partners – Law for Industry. W swojej praktyce zawodowej z powodzeniem łączy wiedzę z zakresu prawa podatkowego i gospodarczego. Specjalizuje się w strategicznym doradztwie przy złożonych projektach. Jego doświadczenie obejmuje m.in. wsparcie klientów w procesach restrukturyzacyjnych oraz budowanie transgranicznych modeli rozliczeń podmiotów działających w międzynarodowych grupach kapitałowych. Aktywnie działa w obszarach związanych z ulgami na nowe technologie i innowacyjność. Nie unika sali sądowej, z sukcesami reprezentuje klientów w postępowaniach sądowych oraz w postępowaniach przed organami podatkowymi.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ KLIKAJĄC W GRAFIKĘ:

 

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy