Oświadczenie o cenach transferowych: nowe ryzyka karnoskarbowe

Data wydarzenia: 03/07/2020 09:00 - 11:00

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Kancelarią DZP zaprasza na bezpłatne webinarium:

Oświadczenie o cenach transferowych: nowe ryzyka karnoskarbowe”, które odbędzie się 3 lipca br. o godzinie 9:00

Zgodnie ze zmianą wprowadzoną tzw. Tarczą antykryzysową 4.0., do 31.12.2020 r. podatnicy są zobowiązani złożyć organom skarbowym oświadczenie potwierdzające sporządzenie lokalnej dokumentacji cen transferowych oraz rynkowy charakter stosowanych cen.

Oświadczenie jest podpisywane osobiście przez członków zarządu, co powoduje ekspozycję na nowe ryzyka osobiste (przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny do 24.960.000 zł), w przypadku kwestionowania przez organy ustaleń spółki.

Niezależnie od wypełniania obowiązków w zakresie dokumentacji cen transferowych i analiz porównawczych, konieczne staje się zatem wdrożenie dodatkowych narzędzi zabezpieczających. Podczas webinarium w praktyczny sposób omówimy istotę i treść nowego oświadczenia, ryzyka, jakie się z nim wiążą i podejście do skutecznej prewencji.

Agenda:

 • Zasady ponoszenia odpowiedzialności karnoskarbowej: rola należytej staranności w minimalizacji ryzyka
 • Oświadczenia o cenach transferowych: treść i nowe wyzwania
 • Sankcje związane z oświadczeniem: kto i na co jest narażony?
 • Zarządzanie ryzykiem: jakie kroki podjąć, by skutecznie zmniejszyć zagrożenie?

REJESTRACJA

Nasi eksperci:

 • Salwador Milczanowski

  Adwokat, Counsel w zespole Compliance kancelarii DZP. Ekspert w zakresie compliance i business crime. Od wielu lat doradza w aspektach zarządzania zgodnością i ryzykiem oraz wdrażania systemów i procedur compliance oraz zagadnieniach dotyczących odpowiedzialności osobistej kadry zarządzającej. Ma bogate doświadczenie w projektowaniu narzędzi przeciwdziałania wewnętrznym nadużyciom.

 • Tomasz Leszczewski

  Senior Tax Manager w kancelarii DZP. Doradza klientom w sprawach związanych odpowiedzialnością karnoskarbową i wyborem efektywnych struktur podatkowych. Brał udział w szeregu projektów z zakresu cen transferowych obejmujących m.in. opracowanie i wdrażanie grupowej polityki cen transferowych w międzynarodowych grupach kapitałowych, a także przygotowywał dokumentacje cen transferowych dla klientów działających w różnych sektorach biznesowych.

 • Michał Skrzywanek

  Radca prawny, Associate w zespole Compliance kancelarii DZP.  Doradza w zakresie compliance i prawa ochrony konkurencji, w szczególności w procesach oceny ryzyka, a także audytach krajowych i międzynarodowych procedur antykorupcyjnych oraz standardów etycznych. Regularnie uczestniczy w projektach  związanych z wdrażaniem systemów zarządzania zgodnością oraz systemów minimalizacji ryzyka nadużyć. Posiada doświadczenie w zakresie przygotowania i wdrażania dla polskich oraz zagranicznych podmiotów dobrych praktyk w obszarze przeciwdziała wyłudzeniom VAT.

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy