Pakiet Quick Fixes – system „szybkich korekt” w systemie VAT

Data wydarzenia: 27/04/2020 11:00 - 12:30

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z kancelarią Andersen Tax & Legal, Poland zaprasza państwa na webinarium:
„Pakiet Quick Fixes”, które odbędzie się 27 kwietnia 2020 r. w godz. 11:00 do 12:30.

Od 1 stycznia 2020 r. w Unii Europejskiej obowiązują tzw. quick fixes, czyli system „szybkich korekt” w systemie VAT, które mają stanowić odpowiedź na oszustwa VAT-owskie. To pierwszy etap uszczelnienia systemu podatku VAT zaplanowanego na 2022 r. Czego się spodziewać? Co zmiana oznacza dla podatników? Jakie dostawy mogą rodzić ryzyko?

Zapraszamy właścicieli firm, prezesów i dyrektorów finansowych, głównych księgowych, a także pracowników działów podatkowych i księgowych.

Agenda merytoryczna:

 • WDT – jakie dokumenty uprawniają dla 0% stawki VAT
 • Jakie dokumenty można stosować pomocniczo w celu dokumentowania WDT?
 • Czy dostawa własnym transportem da możliwość zastosowania stawki 0%?
 • Jak zabezpieczyć się przed ryzykiem?
 • Transakcje łańcuchowe – co się zmienia?
 • Magazyny typu „call of stock” – nowe zasady stosowania uproszczenia we wszystkich państwach członkowskich.

Udział w webinarium jest bezpłatny.

Rejestracja na spotkanie

Prelegenci:

 • dr Elżbieta Lis – doradca podatkowy, radca prawny, partner w Andersen Tax & Legal, Poland

  Jest cenioną specjalistką w zakresie podatków pośrednich (podatku VAT oraz podatku akcyzowego). Przeprowadza audyty podatkowe nastawione na identyfikację ryzyka podatkowego lub optymalizację rozliczeń. Opracowuje procedury zarządzania ryzykiem podatkowym w przedsiębiorstwach. Specjalizuje się w przygotowywaniu skutecznych podatkowo strategii w zakresie nabywania i sprzedaży składników majątkowych oraz realizacji projektów podatkowych typu due diligence. Reprezentuje klientów w sporach z organami podatkowymi i w postępowaniach przed sądami administracyjnymi, w tym w postępowaniach wymiarowych, postępowaniach o wydanie interpretacji podatkowych, postępowaniach o zwrot nadpłaty. Prowadzi szkolenia podatkowe w zakresie podatku CIT, VAT oraz akcyzy. Uczestniczka i prelegentka licznych szkoleń oraz konferencji krajowych i międzynarodowych. Autorka i współautorka licznych publikacji prasowych i książkowych na temat podatków pośrednich i podatku akcyzowego.

 • Elżbieta Stawarczyk – radca prawny w Andersen Tax & Legal, Poland

  Specjalizuje się w zakresie zagadnień związanych z podatkami dochodowymi, podatkiem od towarów i usług oraz postępowaniami podatkowymi i sądowo-administracyjnymi. Kompleksowo doradza w zakresie podatków bezpośrednich oraz podatku VAT na rzecz dużych i średnich przedsiębiorstw, szczególnie w zakresie nowych regulacji obejmujących split payment. Przeprowadza badania podatkowe nastawione na identyfikację obszarów ryzyk podatkowych oraz przyczyn ich wystąpienia zarówno pod kątem podatków dochodowych, jak i obrotowych. Bierze udział w postępowaniach podatkowych oraz administracyjnych, a także w kontrolach podatkowych i celno-skarbowych. Uczestniczka oraz prelegentka warsztatów, konferencji oraz szkoleń podatkowych m.in. z zakresu podatku od towarów i usług oraz podatków dochodowych. Autorka publikacji prasowych na temat podatku od towarów i usług oraz podatków dochodowych.

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy