Podatkowe rozliczenie pomocy obywatelom Ukrainy w związku z trwającym konfliktem zbrojnym.”

Data wydarzenia: 24/03/2022 10:00 - 12:00

Szanowni Państwo,

Sendero Tax & Legal wspólnie z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną INVEST-PARK przygotowało dla Państwa cykl wydarzeń poświęconych Compliance pn. :

 

Procedury i inne „zbędne” rzeczy – Compliance dla ludzi”

 

Będziemy spotykali się z Państwem co 2 lub co 3 tygodnie i omówimy wybrane zagadnienia dotyczące prawa i podatków. Chcemy podzielić się naszą wiedzą z wybranych zakresów. Chcemy też oswoić Państwa z tym obcym pojęciem.

O Compliance chcemy porozmawiać ludzkim językiem. Przede wszystkim będziemy skupiali się na Państwu – uczestnikach naszych spotkań. Liczymy na to, że wspólnie z Państwem stworzymy miejsce do wymiany doświadczeń. Poznanie Państwa perspektywy jest dla nas bardzo ważne – tylko w ten sposób jesteśmy w stanie Państwu pomóc w rozwiązaniu istniejących problemów.

Niemniej ważne jest dla nas to, by upraszczać komunikację, którą Państwa przedsiębiorstwa kierują do pracowników. By procedury w firmie działały, to muszą być zrozumiałe i łatwe w stosowaniu. Pokażemy Państwu, jak odpowiednio zaprojektować wewnętrzne polityki i procesy.

Zapraszamy na kolejne spotkanie:

Podatkowe rozliczenie pomocy obywatelom Ukrainy w związku z trwającym konfliktem zbrojnym.”

 

które odbędzie się 24 marca 2022 r. w godzinach 10:00 – 12:00.

 

W obliczu wojny na Ukrainie przedsiębiorcy chętnie włączają się w różne formy pomocy uchodźcom. Prowadzenie zbiórek pieniędzy oraz przekazywanie pomocy potrzebującym wiąże się ze skutkami na gruncie podatku dochodowego oraz VAT.

W trakcie webinaru wyjaśnimy jak podatkowo rozliczyć przekazywanie pomocy, w tym opowiemy o najnowszych regulacjach podatkowych wprowadzonych przez ustawę o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

 

Agenda:

 

  1. Czy środki pozyskane w trakcie zbiórki pieniędzy są opodatkowane?
  2. Darowizny na rzecz organizacji pożytku publicznego
  3. Darowizny i inne nieodpłatne świadczenia przekazywane bezpośrednio na rzecz uchodźców
  4. Czy darowizny mogą być zaliczone do kosztów lub odliczone od dochodu?
  5. Czy przekazywana pomoc jest objęta VAT?
  6. Czy otrzymujący pomoc muszą rozliczyć podatek? A może do przedsiębiorstwo jest płatnikiem podatku?
  7. Podsumowanie

 

Nasz ekspert:

 

Tomasz Wilk– Doradca podatkowy w Sendero Tax & Legal

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatku dochodowego od osób fizycznych, w tym w opodatkowaniu przychodów osiąganych przez polskich podatników za granicą oraz opodatkowaniu przychodów osiąganych w Polsce przez rezydentów innych krajów. Posiada szerokie doświadczenie w zakresie sporządzania dokumentacji cen transferowych. W trakcie swojej pracy dla Sendero Tax & Legal był odpowiedzialny za przygotowanie kilkudziesięciu dokumentacji, w tym na rzecz największych podmiotów z terenu południowo-zachodniej Polski. Aktywnie wspiera zespół Sendero Tax & Legal w projektach związanych z podatkiem CIT i VAT.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ KLIKAJĄC W GRAFIKĘ:

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy