Podróż służbowa i oddelegowanie – o pracy poza „normalnym” miejscem pracy

Data wydarzenia: 14/05/2021 10:00 - 12:00

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z kancelarią SENDERO Tax & Legal zaprasza na bezpłatne webinarium: „Podróż służbowa i oddelegowanie – o pracy poza „normalnym” miejscem pracy”.

Spotkanie odbędzie się 14 maja 2021 r. od 10:00 do 12:00.

Wykonywanie przez pracownika pracy poza „stałym miejscem świadczenia pracy”, często wiąże się z wątpliwościami po stronie pracodawcy. Jedynym rozwiązaniem wydaje się wskazanie terenu całego kraju, jako stałego miejsca świadczenia pracy. Wtedy zniknie problem rozliczania każdego wyjazdu, jako podróży służbowej. Czy na pewno?

Uczestnicy webinaru dowiedzą się, że taki sposób określenia miejsca pracy nie jest właściwy. Dowiedzą się również, jak prawidłowo rozpoznać oddelegowanie i odróżnić je od podróży służbowej. Uczestnicy dowiedzą się również, czy pracownik, który zakończy podróż służbową o 23.00, może rozpocząć pracę następnego dnia już od godziny 8.00.

 Agenda:

  1. Miejsce pracy – istotny element umowy o pracę
  2. Praca poza normalnym miejscem pracy
  3. Pracownicy mobilni
  4. Czas pracy pracowników mobilnych
  5. Podróż służbowa
  6. Czas pracy w podróży służbowej
  7. Wypadek w drodze
  8. Kiedy podróż służbowa staje się delegowaniem?
  9. Czy delegowany podróżuje służbowo?
  10. Praca zdalna a oddelegowanie

Nasz ekspert:

Filip Firut – Radca Prawny, Sendero.

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z prawem pracy. Jego praca polega na kompleksowym wspieraniu działów HR w dużych przedsiębiorstwach. Często przygotowanie odpowiedniej strategii dla Klienta wykracza poza wyłącznie znajomość przepisów prawa. Dlatego przy współpracy z Klientami bardzo ważny dla niego jest sposób komunikacji do Klienta oraz Klienta ze swoimi pracownikami. Filip Firut doradza klientom również w zakresie związanym z danymi osobowymi oraz prawami własności intelektualnej. Są to te dziedziny prawa, które w naturalny sposób związane są z prawem pracy.

REJESTRACJA

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy

Przejdź do formularza kontaktowego Ikona koperty