Polityka antykorupcyjna w przedsiębiorstwie – czy warto?

Data wydarzenia: 05/04/2022 10:00 - 12:00

Szanowni Państwo,

Kancelaria Prawna Lebek i Wspólnicy wspólnie z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną INVEST-PARK zaprasza na darmowe webinarium pn. :

 

„ Polityka antykorupcyjna w przedsiębiorstwie – czy warto?”

które odbędzie się 5 kwietnia 2022 r. w godzinach 10:00 – 12:00.

 

Codziennie obserwujemy jak wzrasta rola etyki w biznesie. Ta przekłada się na wizerunek przedsiębiorstwa, co z kolei wpływa na sprzedaż. Z tego powodu coraz więcej przedsiębiorstw wdraża kodeksy etyki i związane z nimi kodeksy postępowania. Coraz częściej dotyczą one korupcji, która wciąż pozostaje ważnym problemem w działalności gospodarczej. Dlatego zapraszamy Państwa na webinar, podczas którego wskażemy korzyści z wdrożenia polityki antykorupcyjnej oraz wyjaśnimy mechanizmy jej działania.

 

AGENDA:

1. Wprowadzenie.
2. Zjawisko korupcji:
• skala korupcji,
• gdzie kończy się uprzejmość a zaczyna korupcja?,
• przepisy prawa polskiego dotyczące korupcji,
• korupcja międzynarodowa
3. Compliance a ryzyko korupcji.
4. Polityka antykorupcyjna:
• konflikt interesów,
• polityka prezentowa,
• zasady wspierania działalności charytatywnej i politycznej,
• działalność prywatna pracowników a interes przedsiębiorcy,
• whistleblowing, czyli zgłaszanie naruszeń.
5. Podsumowanie – korzyści z wdrożenia polityki antykorupcyjnej dla przedsiębiorcy.

 

Nasz ekspert:

Szymon Goździk
Inspektor ochrony danych Kancelarii Prawnej Lebek i Wspólnicy oraz Opery Wrocławskiej. Certyfikowany oficer compliance (ACO). W Kancelarii świadczy pomoc prawną także w zakresie ochrony sygnalistów i prawa kolejowego. Prowadzi szkolenia o tematyce prawnej. Specjalizuje się w ochronie danych osobowych w instytucjach finansowych oraz w instytucjach kultury, a także w prawnych aspektach komunikacji elektronicznej, bezpieczeństwa IT, marketingu. Posiada doświadczenie m.in. w prowadzeniu audytów oraz w sporządzaniu dokumentacji z zakresu ochrony danych osobowych, a także umacnianiu kultury prawnej w przedsiębiorstwach.
Autor licznych publikacji z zakresu prawa m. in w Dzienniku Gazecie Prawnej oraz bloga „Pociąg do prawa”. Doktorant w Zakładzie Publicznego Prawa Gospodarczego na WPAiE Uniwersytetu Wrocławskiego. Perkusista i miłośnik kolei, entuzjasta nowych technologii.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ KLIKAJĄC W GRAFIKĘ:

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy