Polski ład 2.0. – na co się przygotować? Metody weryfikacji nowego sposobu rozliczeń przez organy podatkowe oraz ZUS

Data wydarzenia: 20/06/2022 10:00 - 12:00

Szanowni Państwo,
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Kancelarią SDZLegal Schindhelm  zaprasza na bezpłatne webinarium: 

Polski ład 2.0. – na co się przygotować ?
Metody weryfikacji nowego sposobu rozliczeń przez organy podatkowe oraz ZUS
20 czerwca 2022 r. od 10:00 do 12:00

W trakcie spotkania omówimy dla Państwa m.in. następujące zagadnienia:

Agenda spotkania:
1. Kalkulacja wynagrodzeń od lipca 2022 r., w tym wprowadzenie nowej skali podatkowej, likwidacja ulgi dla kasy średniej oraz podwójnej kalkulacji zaliczki,
2. Odliczanie składki zdrowotnej,
3. Składka zdrowotna prokurentów oraz komplementariusza w spółce komandytowo-akcyjnej,
4. Zwolnienia podatkowe,
5. Podstawowe zasady kontroli podatkowej oraz ZUS,
6. Zawiadamianie o przeprowadzaniu kontroli,
7. Instytucja sprzeciwu,
8. Uprawnienia i obowiązku kontrolujących,
9. Zakończenie kontroli- skutki.

Spotkanie poprowadzą dla Państwa:

Brak opisu obrazka

Agata Żemełko
Doradca podatkowy w kancelarii SDZLEGAL SCHINDHELM. Wspiera polskie i międzynarodowe przedsiębiorstwa z różnych sektorów gospodarki w tematach podatkowych. Reprezentuje klientów w postępowaniach przed organami podatkowymi oraz sądami administracyjnymi, a także aktywnie działa w obszarach związanych z ulgami na nowe technologie i innowacyjność. Jest wielokrotnym prelegentem konferencji i szkoleń podatkowych, zarówno o charakterze otwartym, jak i dedykowanych określonym klientom.

 

Brak opisu obrazka

Ludwika Nawrot
Licencjonowany doradca podatkowym. Od maja 2022 r. współpracuje  z Kancelarią SDZLEGAL SCHINDHELM reprezentując klientów  w postępowaniach przed organami podatkowymi oraz sądami administracyjnymi. Ponadto wspiera polskie i międzynarodowe przedsiębiorstwa z różnych sektorów gospodarki w tematach podatkowych. Doradza w zakresie wyboru najkorzystniejszego modelu biznesowego i w realizacji projektów due diligence mających na celu ograniczanie ryzyka podatkowego w prowadzonej działalności. Jest wielokrotnym prelegentem konferencji i szkoleń podatkowych, zarówno o charakterze otwartym, jak i dedykowanych określonym klientom. Precyzyjnie wykłada kwestie dotyczące kontroli podatkowych, kontroli celno – skarbowych, postępowań podatkowych, które zgłębi podczas tegorocznego wystąpienia.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ KLIKAJĄC W GRAFIKĘ:

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy