Praca i pobyt cudzoziemców w Polsce

Data wydarzenia: 26/02/2021 10:00

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Visa and Work Sp. z.o.o. zaprasza na bezpłatne webinarium: Praca i pobyt cudzoziemców w Polsce, które odbędzie się 26 lutego br. o godzinie 10:00.

Zakres merytoryczny spotkania:

Na spotkaniu dowiedzą się Państwo w praktyce jakie są aktualne regulacje prawne związane z zatrudnianiem cudzoziemców, a także jakich błędów unikać rozpoczynając w firmie proces zatrudniania cudzoziemców.

Agenda:

ZATRUDNIANIE CUDZOZIEMCÓW w POLSCE ?
1.Zezwolenia na pracę typ A, B, C, D, E
2.Oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy (praca przez 6 miesięcy)
3.Praca sezonowa
4.Karta pobytu z dostępem do rynku pracy
5.Praca cudzoziemców bez ZEZWOLENIA
6.NIELEGALNA PRACA (praca bez zezwolenia, nielegalny pobyt)

PRZEKRACZANIE GRANICY:
1.Ruch bezwizowy
2.Wiza Schengen a Wiza krajowa
3.Karta pobytu
4.Mały Ruch Graniczny

ZEZWOLENIA NA POBYT:
1.Wizy
2.Karty pobytu czasowego
3.Blue Card
4.Karty pobytu stałego
5.Karta Rezydenta UE

OBYWATELSTWO POLSKIE:
1.Uznanie za obywatela polskiego
2.Nadanie obywatelstwa polskiego

Spotkanie poprowadzą dla Państwa:

Tomasz Bruder – Prezes i założyciel Visa and Work

Uzyskał tytuł mgr na Wydziale Prawa Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim – kierunku prawo oraz ukończył studia podyplomowe z Mechanizmów funkcjonowania strefy euro na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu wyróżnione przez Prezesa NBP. Przez 12 lat był związany zawodowo z Wydziałem Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, którego w latach 2009 – 2016 był Dyrektorem. Olbrzymie doświadczenie i wiedza w obszarze legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców na terytorium RP. Kierował zespołami doradczymi Wojewody Dolnośląskiego w sprawach dotyczących: zwalczania procederu handlu ludźmi oraz zbadania zjawiska powstania nielegalnych koczowisk rumuńskich Romów na terenie Wrocławia.

Magdalena Krupińska – Pawłowicz – Radca prawny, menadżer firmy Visa and Work

Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, kierunku prawo, który ukończyła w 2010 roku. Odbyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu ukończoną egzaminem zawodowym. Specjalizuje się w postępowania z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego oraz administracyjnego, posiada kilkuletnie doświadczenie z zakresu legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców w Polsce.

REJESTRACJA

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy