Praca tymczasowa czy usługi obce? O pułapkach tzw. leasingu pracowniczego

Data wydarzenia: 19/03/2021 10:00 - 12:00

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z kancelarią SENDERO Tax & Legal zaprasza na bezpłatne webinarium: Praca tymczasowa czy usługi obce? O pułapkach tzw. leasingu pracowniczego.

Spotkanie odbędzie się 19 marca 2021 r. od 10:00 do 12:00.

Uczestnicy webinarium dowiedzą się, na co powinni zwracać uwagę przy współpracy z dostawcami usług outsourcingowych. Trzeba pamiętać, że taki dostawca usług to nie agencja zatrudnienia, która zapewnia pracowników tymczasowych. Jaka jest różnica między tymi dwoma formami pozyskiwania osób do pracy? Bardzo istotna. Proces outsourcingu usług trzeba dobrze zaplanować i zorganizować w zakładzie. Przede wszystkim po to, by status pracowników zewnętrznych nie został zakwestionowany przez organy kontroli. Dodatkową sferą, na którą warto zwrócić uwagę, jest BHP w zakładzie, w którym zadania wykonują pracownicy zatrudniani prze różnych pracodawców.

 Agenda:

  1. Wstęp
  2. Rynek pracy zmienia zasady gry – coś takiego jak leasing pracowniczy nie istnieje
  3. Praca tymczasowa i jej istota
  4. Usługi obce, czyli outsourcing
  5. Outsourcing usług a praca tymczasowa
  6. Outsourcing usług a umowa o pracę
  7. Jak współpracować z dostawcą usług?
  8. Co jest ważne w umowach z dostawcami usług outsourcingowych
  9. BHP a inni pracodawcy na terenie zakładu pracy.
  10. Podsumowanie.

Spotkanie poprowadzi dla Państwa:

Rafał Kania – Radca Prawny,

jako wspólnik kancelarii SENDERO Tax & Legal – odpowiada za dział, który specjalizuje się w obszarach prawa pracy, ochrony danych osobowych oraz własności intelektualnej. Od blisko 20 lat zajmuje się prawem pracy, wspierając polskich pracodawców, głównie tych o zagranicznej proweniencji. Zanim został współtwórcą Sendero Tax & Legal, swojej wielkiej zawodowej przygody od blisko 14 lat, wiele lat przepracował w największej polskiej kancelarii. W codziennej pracy kieruje się przede wszystkim potrzebami Klientów – ze swoim zespołem poszukuje rozwiązań, które będą dla Klientów użyteczne.

 

Rejestracja

 

Brak opisu obrazka

 

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy