Praktyczne aspekty związane z raportowaniem transakcji w JPK_V7 – pierwsze półrocze obowiązywania nowych przepisów

Data wydarzenia: 10/05/2021 10:00 - 12:00

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z firmą doradczą ARENA TAX zaprasza na bezpłatne webinarium: Praktyczne aspekty związane z raportowaniem transakcji w JPK_V7 – pierwsze półrocze obowiązywania nowych przepisów.

Spotkanie odbędzie się 10 maja br. o godzinie 10:00.

Podczas wydarzenia przekazane zostaną najważniejsze informacje na temat planowanych zmian w zakresie JPK_V7 oraz omówione praktyczne aspekty działania nowego pliku. Zdajemy sobie sprawę z wielu wątpliwości, które budzi nowy plik JPK_V7, dlatego postaramy się wyjaśnić w szczególności zakres raportowania transakcji wykorzystując praktyczne wskazówki.
W drugiej części webinarium poruszymy tematykę zmian planowanych przez Ministerstwo Finansów mających wejść w życie od października bieżącego roku dotyczących E-faktur oraz prac nad pakietem Slim VAT 2. Omówimy z jakimi konsekwencjami wiążą się planowane zmiany oraz czego mogą spodziewać się podatnicy w najbliższej przyszłości. Na koniec podzielimy się z Państwem swoimi spostrzeżeniami na temat nowych możliwości odzyskania VAT oraz odpowiemy na nurtujące Państwa pytania.

Agenda:
1. Planowane zmiany w JPK_V7
2. Praktyczne aspekty związane z funkcjonowaniem nowego pliku JPK_V7
3. Planowane zmiany: E-faktury, VAT Slim 2
4. Nowe możliwości odzyskania VAT

Spotkanie poprowadzi dla Państwa:

Przemysław Roszkowski – Licencjonowany doradca podatkowy

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem od towarów i usług oraz w bieżącym doradztwie podatkowym. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. wsparcie w sprawach związanych z bieżącym funkcjonowaniem zagranicznych i polskich przedsiębiorstw działających w branżach FMCG, IT, logistycznej, energetycznej, zbrojeniowej oraz podmiotów z sektora publicznego. Prowadził liczne projekty obejmujące przeglądy podatkowe i doradztwo w zakresie strukturyzacji rozliczeń podatkowych oraz projekty związane z kalkulacją i odliczeniem podatku VAT. Brał również udział w realizacji projektów doradczych na rzecz instytucji finansowych, firm leasingowych oraz banków – zarówno komercyjnych, jak i banku centralnego. Doświadczenie zdobywał w międzynarodowych spółkach doradztwa podatkowego EY oraz Deloitte.Ukończył wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim.

REJESTRACJA

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy

Przejdź do formularza kontaktowego Ikona koperty