Procedury i inne „zbędne” rzeczy – Compliance dla ludzi

Data wydarzenia: 14/04/2022 10:00 - 12:00

Szanowni Państwo,
Sendero Tax & Legal wspólnie z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną INVEST-PARK przygotowało dla Państwa cykl wydarzeń poświęconych Compliance pn. :

„Procedury i inne „zbędne” rzeczy – Compliance dla ludzi”

Będziemy spotykali się z Państwem co 2 lub co 3 tygodnie i omówimy wybrane zagadnienia dotyczące prawa i podatków. Chcemy podzielić się naszą wiedzą z wybranych zakresów. Chcemy też oswoić Państwa z tym obcym pojęciem.
O Compliance chcemy porozmawiać ludzkim językiem. Przede wszystkim będziemy skupiali się na Państwu – uczestnikach naszych spotkań. Liczymy na to, że wspólnie z Państwem stworzymy miejsce do wymiany doświadczeń. Poznanie Państwa perspektywy jest dla nas bardzo ważne – tylko w ten sposób jesteśmy w stanie Państwu pomóc w rozwiązaniu istniejących problemów.
Niemniej ważne jest dla nas to, by upraszczać komunikację, którą Państwa przedsiębiorstwa kierują do pracowników. By procedury w firmie działały, to muszą być zrozumiałe i łatwe w stosowaniu. Pokażemy Państwu, jak odpowiednio zaprojektować wewnętrzne polityki i procesy.
Zapraszamy na kolejne spotkanie:

„Matko jedyna! Znowu te procedury… A ja mam przecież inną robotę…
O PROCEDURACH W COMPLIANCE ”

które odbędzie się 14 kwietnia 2022 r. w godzinach 10:00 – 12:00.

Agenda:

1. Jeszcze raz o tym, czym jest compliance. Ale z punktu widzenia siwego prawnika, czyli Molier i sprawa prozy.
2. Czy jest jakieś jedno uniwersalne compliance? A może raczej odrębność różnych uniwersów compliance…
3. Dlaczego bez procedur nie ma compliance?
4. Przykładowe procedury compliance – słów kilka:
a) Kodeks etyki.
b) Przeciwdziałanie dyskryminacji i mobbingowi.
c) Ochrona tajemnicy przedsiębiorstwa.
d) Przeciwdziałanie korupcji.
e) … i jeszcze sto innych zagadnień.
5. Kto czyta procedury? Dzień Compliance, czyli o nieodzowności szkolenia pracowników.
6. Jak konstruować procedury?
7. Regulamin pracy a procedury compliance.
8. „Ale myśmy przecież mieli procedurę”… Czyli dlaczego pracodawca przegrywają w sądzie sprawy z pracownikami sprawy compliance’owe. Dokumentowanie działań w ramach compliance.

Nasz ekspert:

Rafał Kania
Radca prawny, wspólnik odpowiedzialny za praktykę prawa pracy, własności intelektualnej i danych osobowych w Sendero Tax & Legal. Od ponad 20 lat zajmuje się prawem pracy, wspierając polskich pracodawców, głównie tych o zagranicznej proweniencji. Wspiera Klientów w przygotowywaniu kompleksowych procedur wewnętrznych obejmujących kluczowe zagadnienia w obszarze compliance. Pomaga tworzyć dokumenty wewnętrzne dotyczące prawa pracy i strukturyzować zatrudnienie. Udziela pomocy przy rozwiązywaniu bieżących problemów z pracownikami, nie wyłączając sporów sądowych. Wspiera pracodawców w planowaniu i prowadzeniu odpowiedniej polityki wobec związków zawodowych.

ZAREJESTRUJ SIĘ KLIKAJĄC W GRAFIKĘ:

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy