Procedury i inne „zbędne” rzeczy – Compliance dla ludzi

Data wydarzenia: 10/11/2021 10:00 - 12:00

 

Szanowni Państwo,

Sendero Tax & Legal wspólnie z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną INVEST-PARK przygotowało dla Państwa cykl wydarzeń poświęconych Compliance pn. :

 

Procedury i inne „zbędne” rzeczy – Compliance dla ludzi”

 

Będziemy spotykali się z Państwem co 2 lub co 3 tygodnie i omówimy wybrane zagadnienia dotyczące prawa i podatków. Chcemy podzielić się naszą wiedzą z wybranych zakresów. Chcemy też oswoić Państwa z tym obcym pojęciem.

O Compliance chcemy porozmawiać ludzkim językiem. Przede wszystkim będziemy skupiali się na Państwu – uczestnikach naszych spotkań. Liczymy na to, że wspólnie z Państwem stworzymy miejsce do wymiany doświadczeń. Poznanie Państwa perspektywy jest dla nas bardzo ważne – tylko w ten sposób jesteśmy w stanie Państwu pomóc w rozwiązaniu istniejących problemów.

Niemniej ważne jest dla nas to, by upraszczać komunikację, którą Państwa przedsiębiorstwa kierują do pracowników. By procedury w firmie działały, to muszą być zrozumiałe i łatwe w stosowaniu. Pokażemy Państwu, jak odpowiednio zaprojektować wewnętrzne polityki i procesy.

Zapraszamy na pierwsze spotkanie:

Wstęp do Compliance”

 

które odbędzie się 10 listopada 2021 r. w godzinach 10:00 – 12:00.

 

Jest to pierwsze wydarzenie z planowanego cyklu o Compliance. Wspólnie poprowadzą je doradca podatkowy Michał Wykurz i radca prawny Filip Firut. Z uczestnikami webinaru porozmawiają o tym, czym jest Compliance i jak wdrożyć go w przedsiębiorstwie. Wspólnie zastanowimy się dlaczego Compliance jest ważny i co ma wspólnego z ćwiczeniami na siłowni. Uczestnicy dowiedzą się, jakie obszary powinni szczególnie wziąć pod uwagę myśląc o Compliance w firmie. Będzie to jednocześnie informacja o tym, czego będą dotyczyły kolejne wydarzenia planowanego cyklu.

Na webinar zapraszamy wszystkie osoby, które chcą pogłębić swoją wiedzę w zakresie Compliance. Jesteśmy przekonani, że ciekawe treści dla siebie znajdą zarówno doświadczone osoby, jak i te, które dopiero zaczynają swoją przygodę z Compliance. Z uwagi na to, że będzie to wprowadzenie do całego cyklu, zależy nam również na Państwa aktywności. Pokażcie nam, co powinniśmy szczególnie wziąć pod uwagę przy planowaniu kolejnych wydarzeń – robimy ten webinar dla Państwa.

 

Agenda:

  1. W czym Compliance jest podobny do crossfitu?
  2. Inflacja prawa, czy Compliance jest możliwy w praktyce?
  3. Rola Compliance Officera
  4. Może jednak u nas nie trzeba…
  5. Compliance podatkowy
  6. Compliance prawny
  7. Podsumowanie

 

Nasz ekspert:

Filip Firut – radca prawny

Specjalizuje się przede wszystkim w zagadnieniach związanych z prawem pracy i ochroną danych osobowych. Nadzoruje audyty i prowadzi procesy wdrożeniowe procedur z zakresu prawa pracy oraz RODO. Jego praca polega głównie na kompleksowym wspieraniu działów HR w dużych przedsiębiorstwach. Często przygotowanie odpowiedniej strategii dla Klienta wykracza poza wyłącznie znajomość przepisów prawa. Dlatego przy współpracy z Klientami bardzo ważny dla niego jest sposób komunikacji do Klienta oraz Klienta ze swoimi pracownikami.

Michał Wykurz – doradca podatkowy

Doradca podatkowy specjalizujący się w obszarze podatku VAT i w podatkowym Compliance. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. doradztwo z zakresu MDR dla największych podmiotów z polski południowo-zachodniej, wsparcie jednej z największych PGK w staraniu o uczestnictwo w prestiżowym Programie Współdziałania z KAS oraz przygotowywanie strategii podatkowych i sprawozdań z ich realizacji, a także innych wewnętrznych dokumentów związanych z realizacją funkcji podatkowej lub zarządzeniem ryzykiem podatkowym.

W 2021 r. w ramach Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego publikowanego przez dziennik Rzeczpospolita Michał Wykurz został uznany za rekomendowanego doradcę podatkowego w zakresie Compliance.

 

 

ZAREJESTRUJ SIĘ KLIKAJĄC W GRAFIKĘ:

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy