Przegląd najważniejszych ulg podatkowych dla firm (B+R, IP Box, Nowe Inwestycje, Robotyzacja, Prototyp)

Data wydarzenia: 01/04/2021 10:00

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z firmą doradczą ARENA TAX zaprasza na bezpłatne webinarium: Przegląd najważniejszych ulg podatkowych dla firm (B+R, IP Box, Nowe Inwestycje, Robotyzacja, Prototyp), które odbędzie się 1 kwietnia br. o godzinie 10:00.

Celem webinaru jest zaprezentowanie uczestnikom aktualnych regulacji dotyczących najważniejszych ulgi podatkowych dla przedsiębiorców, a także założeń planowanych rozwiązań. Podczas spotkania online eksperci omówią nie tylko teoretyczne kwestie związane z ulgami, ale przede wszystkim przedstawią praktyczne podejście do wdrażania ulg, a także związanych z nimi obowiązków ewidencyjnych i sprawozdawczych.

Agenda:

Ulgi podatkowe dla przedsiębiorców:

 • Ulga na działalność badawczo-rozwojową;
  • Podstawowe zasady działania;
  • Praktyczne przykłady wykorzystania
 • Ulga IP Box;
  • Podstawowe zasady działania;
  • Praktyczne przykłady wykorzystania
 • Polska strefa inwestycji
  • Czym jest PSI i jakie przynosi korzyści;
  • Jak zbadać kwalifikowalność projektu do skorzystania z ulgi.
 • Ulga na prototyp i robotyzację – założenia nowych ulg podatkowych

Spotkanie poprowadzą dla Państwa:

Agata Czerniak – Licencjonowany doradca podatkowy – Agata posiada 8-letnie doświadczenie w doradztwie podatkowym, ze szczególnym uwzględnieniem tematów ulg podatkowych oraz postępowań spornych. zajmuje się głównie kompleksowym doradztwem w kwestiach podatkowych, w szczególności w zakresie VAT oraz podatku dochodowego od osób prawnych, w tym cen transferowych, a także zagadnień związanych z odpowiedzialnością karną-skarbową osób odpowiedzialnych za rozliczenia podatkowe. Brała udział w licznych projektach z zakresu innowacyjności (IP Box oraz B+R) w szczególności dla branży technologicznej i finansowej. Doradzała w trakcie wielu kontroli podatkowych i skarbowych, reprezentując klientów przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi, m.in. w sporach podatkowych dotyczących usług pośrednictwa finansowego oraz instrumentów finansowych, a także czynności sprawdzających z zakresu ulg podatkowych.
Przed dołączeniem do zespołu Arena Tax, Agata pracowała w PwC oraz innych renomowanych spółkach doradztwa podatkowego, doradzając podmiotom działającym w branży IT, FMCG, nieruchomości, energetyki, logistyki i transportu.
Absolwentka prawa na Uniwersytecie Warszawskim oraz Międzynarodowej Szkoły Prawa Podatkowego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Wiedniu. Obecnie doktorantka w Instytucie Prawa Administracyjnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Bartosz Mroczkowski – Licencjonowany doradca podatkowy – Bartosz posiada niemal 10-letnie doświadczenie w doradztwie podatkowym, ze szczególnym uwzględnieniem podatku dochodowego od osób prawych oraz ulg podatkowych. Od wielu lat wspiera swoich klientów w zakresie doradztwa podatkowego, przede wszystkim przy transakcjach restrukturyzacyjnych, obejmujących przejęcia, połączenia, podziały oraz transfery aktywów przedsiębiorstw polskich i zagranicznych, planowania podatkowego oraz międzynarodowego prawa podatkowego. Posiada doświadczenie w zakresie przeprowadzania i koordynacji projektów typu due diligence. Bartosz prowadzi także projekty z obszaru implementacji ulgi na działalność badawczo-rozwojową, IP Box oraz ulgi na nowe inwestycje. Zajmuje się również bieżącym doradztwem w zakresie podatku CIT, PIT, VAT oraz PCC. Obsługuje firmy z różnych branż, m.in.: IT, medycznej, budowlanej, nieruchomościowej, produkcyjnej oraz finansowej. Bartosz uczestniczy jako prelegent w ogólnopolskich kongresach i warsztatach. Jest autorem komentarzy prasowych, artykułów i publikacji o tematyce podatkowej. Ukończył finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie ze specjalizacją prawo podatkowe.

Rejestracja

Brak opisu obrazka

 

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy