Roszczenia o podwyższenie wynagrodzenia w związku ze wzrostem cen stali nierdzewnej (2020-2021) – przygotowanie, dochodzenie i obrona

Data wydarzenia: 20/05/2021 11:00

Wraz z kancelarią JDP oraz SSN (Stowarzyszenie Stal Nierdzewna), APPLiA (Związek Pracodawców AGD) i SPRM (Stowarzyszenie Prawników Rynku Motoryzacyjnego) zapraszamy na bardzo ciekawe, bezpłatne webinarium pt. Roszczenia o podwyższenie wynagrodzenia w związku ze wzrostem cen stali nierdzewnej  (2020-2021) – przygotowanie, dochodzenie i obrona”

Spotkanie odbędzie się 20 maja 2021 r. o godzinie 11:00.

Agenda:
Roszczenia o podwyższenie wynagrodzenia w związku ze wzrostem cen stali nierdzewnej  (2020-2021) – przygotowanie, dochodzenie i obrona

W związku ze zmianami cen rudy żelaza, panującą hossą na rynku w wyniku, której popyt przewyższa podaż, gwałtownemu wzrostowi ulegają także ceny stali nierdzewnej, co bezpośrednio wpływa zarówno na sytuację producentów i dostawców tego materiału. W wyniku tych zmian firmy poszukują prawnych możliwości uzyskania zmiany wysokości wynagrodzenia/ceny w celu uniknięcia lub chociaż ograniczenia dodatkowych kosztów oraz strat spowodowanych wspomnianym wzrostem cen w okresie 2020-2021.
W czasie webinarium przedstawimy Państwu – bazując na naszych doświadczeniach oraz unikalnym know-how – w jaki sposób przygotować, dochodzić i bronić się przed roszczeniami o waloryzację wynagrodzenia/zmianę ceny w związku ze wzrostem cen stali nierdzewnej. Szkolenie pozwoli Państwu poznać strategie działania, które mogą realizować firmy stali w celu zabezpieczenia swoich interesów w związku ze wzrostem cen.
Prowadzący webinarium prawnicy kancelarii JDP posiadają wyjątkowe na polskim rynku prawniczym doświadczenie w skutecznym przygotowaniu i dochodzeniu roszczeń o podwyższenie wynagrodzenia w związku z nadzwyczajnym wzrostem cen i kosztów (waloryzacja sądowa). Reprezentując PORR S.A. uzyskali w 2017 r. pierwszy w Polsce prawomocny wyrok zasądzający podwyższenie wynagrodzenia wskutek nadzwyczajnego wzrostu cen materiałów przed EURO 2012. W chwili obecnej reprezentują firmy z różnych branż postępowaniach sądowych dotyczących zmian wynagrodzenia w wyniku nadzwyczajnego wzrostu cen i kosztów dochodząc roszczeń o łącznej wartości przekraczającej 750 mln PLN.

Do kogo kierujemy szkolenie?
Liderów z branży produkcji stali nierdzewnej oraz największych firm zajmujących się dystrybucją i przetwórstwem wyrobów hutniczych w Polsce, przedsiębiorców działających w otoczeniu rynku stali nierdzewnej.
Nasze webinarium może okazać się szczególnie przydatne dla członków zarządu,  dyrektorów finansowych, szefów działów prawnych, koordynatorów pionów w działach prawnych, jak również szefów działów zakupów i sprzedaży ww. firm.
Na jakie pytania uzyskają odpowiedź uczestnicy szkolenia?

  1. Czy nagły wzrost cen rudy żelaza i stali nierdzewnej w ostatnim czasie (2020 – 2021) ma cechy nadzwyczajnej zmiany stosunków w rozumieniu Kodeksu cywilnego?
  2. Jakie roszczenia mogą powstać w związku z obserwowanym nagłym wzrostem cen stali nierdzewnej? Komu roszczenia te przysługują?
  3. W jaki sposób można uzyskać podwyższenie lub obniżenie wynagrodzenia/ceny w związku ze zmianą cen stali nierdzewnej i jaką przyjąć strategię prawną w tym celu? Jak bronić się przed takimi roszczeniami?
  4. Jakie są mity i fakty związane z dochodzeniem zmiany wysokości wynagrodzenia/ceny?

 Prowadzący:
 Prof. Przemysław Drapała – partner w kancelarii JDP, posiada ponad 20-letnie doświadczenie w doradztwie prawnym dla polskich i zagranicznych podmiotów w złożonych postępowaniach sądowych i arbitrażowych, w tym wiodących wykonawców inwestycji infrastrukturalnych inwestorów prywatnych oraz podwykonawców, pełnomocnik procesowy w ponad 100 postępowaniach sądowych i arbitrażowych dotyczących inwestycji budowlanych i infrastrukturalnych, uznany w prestiżowym międzynarodowym rankingu firm prawniczych The Legal 500 za Leading Individual in Poland w kategorii Construction/Construction disputes (2018, 2019, 2020 ), wyróżniony w tej kategorii także w międzynarodowym rankingu Chambers Europe, kieruje zespołem 30 prawników. Jego doświadczenie obejmuje także doradztwo prawne i zastępstwo procesowe klientów z branży automotivereal estate, producentów, dostawców technologii a także instytucji finansowych.
Adw. Mariusz Nowakowski, MLE – Senior Associate w kancelarii JDP, od ponad 10 lat reprezentuje wiodących polskich i zagranicznych wykonawców z branży inwestycji drogowych, kolejowych, energetycznych oraz przemysłowych w sporach sądowych dotyczących inwestycji infrastrukturalnych, specjalizuje się w postępowaniach o podwyższenie wynagrodzenia z uwagi na nadzwyczajne zmiany kosztów realizowania inwestycji (rebus sic stantibus), posiada bogate doświadczenie w doradztwie w toku negocjowania, wykonywania oraz rozliczania umów o roboty budowlane (tzw. claim management).

Jakub Oliver Hotewicz – Associate w kancelarii JDP, specjalizuje się w postępowaniach krajowych i transgranicznych prowadzonych przed sądami powszechnymi oraz sądami arbitrażowymi ze szczególnym uwzględnieniem sporów infrastrukturalnych (m.in. w oparciu o wzorce FIDIC) z zakresu waloryzacji umownej i sądowej oraz wynagrodzenia za roboty dodatkowe i zamienne. Zajmuje się doradztwem dla branży budowlanej i infrastrukturalnej oraz z zakresu prawa zamówień publicznych.

REJESTRACJA

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy

Przejdź do formularza kontaktowego Ikona koperty