Rozliczenia podatkowe w SSE – praktyczne rozwiązania

Data wydarzenia: 02/07/2020 13:00 - 15:00

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Kancelarią TLA Tax Legal Advisors  zaprasza na bezpłatne webinarium:

Rozliczenia podatkowe w SSE – praktyczne rozwiązania”, które odbędzie się 2 lipca br. o godzinie 13:00

Kancelaria TLA wspólnie z Klientami działającymi w Specjalnych Strefach Ekonomicznych od wielu lat mierzy się z podatkową problematyką rozliczeń strefowych. Specjaliści z TLA już wielokrotnie przekonali administrację podatkową (niestety często dopiero przez NSA) jak rozliczenie nietypowego przychodu powinno wyglądać. Część uzyskanych przez TLA wyroków dotyczących rozliczeń strefowych jest wyrokami prekursorskimi w temacie. W trakcie webinarium doradca podatkowy Krzysztof Koniewski oraz radca prawny Maciej Kubica podzielą się z Państwem swoim praktycznym doświadczeniem, w ich opinii, w najciekawszych obecnie kwestiach dotyczących działalności w SSE lub PSI.

Agenda merytoryczna

 1. Kwalifikacja nietypowych przychodów jako strefowych/pozastrefowych na wybranych przykładach:
  • przedstawienie wyroków uzyskanych dla Klientów TLA oraz omówienie ich znaczenia dla możliwej kwalifikacji przychodów otrzymanych w związku ze wsparciem COVID-19;
 2. „Stare zezwolenia” a nowa inwestycja w ramach PSI:
  • jak ewidencjonować przychody (wspólnie czy odrębnie) – czyli dlaczego DKIS nie ma racji w wydawanych interpretacjach;
 3. Kalkulacja wyniku podatkowego:
  • omówienie stosowania art. 15 ust. 2-2b ustawy o CIT na podstawie interpretacji indywidualnej uzyskanej dla Klienta (dwa zakłady produkcyjne, otrzymana dywidenda);
 4. MDR a obniżenie stawek amortyzacyjnych w SSE:
  • działanie dozwolone (są opinie zabezpieczające), ale czy do zgłoszenia Szefowi KAS (schemat podatkowy)?
 5. COVID-19, a zmiana warunków zezwolenia/decyzji o wsparciu:
  • kiedy możliwe i jakie szanse na zmianę?

REJESTRACJA

Nasi eksperci:

 • Krzysztof Koniewski () – partner w Kancelarii TLA, licencjonowany doradca podatkowy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym zdobytym w takich firmach jak Roedl & Partner, PwC, Deloitte. Pełniąc funkcje menedżerskie był odpowiedzialny za zespół German Desk, ukierunkowany na obsługę klientów niemieckojęzycznych. Rozwijając specjalizację w zakresie podatków pośrednich, skutecznie i z wieloma sukcesami doradzał klientom również w zakresie podatków dochodowych. Krzysztof na konto swoich osiągnięć zawodowych może zapisać w szczególności bardzo wysoką skuteczność w sporach z organami podatkowymi oraz wdrożenie u klientów wielu rozwiązań istotnie poprawiających strukturę rozliczeń podatkowych.
 • Maciej Kubica () – radca prawny, ale z wykształcenia także ekonomista. Interdyscyplinarne przygotowanie zawodowe umożliwia mu kompleksową realizację projektów związanych z szeroko pojętymi przekształceniami i zmianami organizacyjnymi polegającymi na tworzeniu nowych struktur prawnych. Wspiera klientów działających w specjalnych strefach ekonomicznych, jak również dopiero ubiegających się o korzystanie z pomocy publicznej. Prowadząc spory z organami podatkowymi poszukuje nieszablonowych rozwiązań.

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy