Rynek Internetowy – drogą dla zwiększenia wymiany handlowej pomiędzy Polską a Malezją

Data wydarzenia: 30/11/2021 09:30

MATRADE – Narodowa Agencja Promocji Eksportu Malezji przy Ambasadzie Malezji w Polsce i Krajowa Izba Gospodarcza zapraszają do udziału w: Webinarium „Rynek Internetowy – drogą dla zwiększenia wymiany handlowej pomiędzy Polską a Malezją”, które odbędzie się w dniu 30.11.2021 o godz 9.30 (czasu polskiego).

E-commerce coraz silniej wkracza w nasze życie a pandemia znacznie przyspieszyła ten proces. Sprzedaż on-line stanowi obecnie już 14% udziału w wartości sprzedaży detalicznej w Polsce. Według analiz w ciągu najbliższych pięciu lat wartość polskiego rynku internetowego osiągnie poziom 162 mld zl co daje średni wzrost o 12% w skali roku. Przewiduje się, że najszybciej będzie rosła sprzedaż produktów spożywczych oraz w sektorze zdrowia, mody oraz urody.

Podobne zachowania z dużo większą intensywnością zachodzą w krajach ASEAN-u. Malezja w ubiegłym roku zanotowała wzrost sprzedaży internetowej na poziomie 21.8% w skali roku. Również znaczny wzrost sprzedaży konsumenckiej wśród Malezyjczyków wraz z dużą liczbą posiadanych urządzeń mobilnych (144 szt na 100 mieszkańców) daje perspektywę znacznie szybszego zwiększenie udziału e-commerce w handlu detalicznym i usługach w tym kraju.

Aby dowiedzieć się więcej o możliwościach jakie niesie rynek e-commerce w Malezji dołącz do naszego webinarium, podczas którego dowiesz się o:
1. specyfice rynku e-commerce w Malezji;
2. najpopularniejszych platformach dla handlu detalicznego w Malezji oraz jak się na nich znaleźć;
3. dlaczego rynek malezyjski jest ważny dla handlu e-commerce w regionie.

Webinarium odbędzie się 30 listopada br. o godz. 9.30 i będzie prowadzone w języku angielskim.

Udział w webinarium jest bezpłatny i możliwy po uprzedniej rejestracji do dnia 29 listopada br.

Serdecznie zapraszamy!

REJESTRACJA

Kontakt: Katarzyna Kaniewska, tel.: 22 630 97 07, e-mail:

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy