Spotkanie online pod tytułem KIERUNEK USA

Data wydarzenia: 08/09/2021 16:00 - 17:30

American Investor Desk w imieniu Baker McKenzie zaprasza Państwa na spotkanie online pod tytułem KIERUNEK USA, które odbędzie się 8 września 2021 r. o 16.00 – 17.30 (CEST).

Spotkanie online będzie poświęcone wybranym prawnym aspektom ekspansji polskich firm do Stanów Zjednoczonych. Doświadczony zespół prawników z biur Baker McKenzie w Warszawie, Chicago, Nowym Jorku, San Francisco i Waszyngtonie omówi następujące kwestie:

  • Kwestie korporacyjne: Jak założyć spółkę w USA? Jakie rejestracje korporacyjne będą wymagane?
  • Odpowiedzialność za produkt: (1) Czy dystrybucja produktów na teren USA może być przyczyną pozwu przeciwko nie-amerykańskiemu producentowi? (2) Krótkie wprowadzenie do tematyki pozwów zbiorowych, odszkodowań represyjnych, roszczeń związanych z etykietowaniem produktów, wad produktów i wycofania produktów z rynku.
  • Federalny podatek dochodowy: Jak funkcjonuje amerykański federalny podatek dochodowy?
  • Podatki stanowe i lokalne: Jakie są najważniejsze kwestie dotyczące podatków stanowych i lokalnych w USA?
  • Kontrola inwestycji: Kiedy inwestycja w USA może podlegać kontroli regulatora?
  • Zasięg amerykańskich przepisów antykorupcyjnych: Czego przedsiębiorcy powinni się spodziewać rozpoczynając działalność w USA, oraz jak powinni się przygotować do takiej działalności?

Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim na platformie Zoom, link do spotkania zostanie przesłany tylko zarejestrowanym uczestnikom.

Link do rejestracji

Brak opisu obrazka

 

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy