Szanse i możliwości eksportowe polskich produktów i usług do Kanady – umowa CETA w teorii i praktyce

Data wydarzenia: 06/04/2021 13:00

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Polsko-Kanadyjską Izbą Gospodarczą oraz Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii zaprasza na bezpłatne webinarium: Szanse i możliwości eksportowe polskich produktów i usług do Kanady – umowa CETA w teorii i praktyce, które odbędzie się 6 kwietnia br. o godzinie 13:00.

Od momentu wdrożenia umowy o wolnym handlu między UE a Kanadą – CETA, łączna wymiana handlowa między Kanadą a UE przekroczyła 125 mld CAD (2019 rok), zaś między Polską a Kanadą – 3 mld CAD. To oznacza wzrost ponad 20% od 2017 roku.

Funkcjonowanie umowy CETA jeszcze zwiększyło konkurencyjność produktów pochodzących z UE na rynku kanadyjskim, m.in. dzięki zniesieniu ponad 99% ceł na produkty i usługi eksportowane do Kanady. Dodatkowo, rynek zamówień publicznych stał się otwarty dla europejskich, w tym polskich przedsiębiorstw. Aby skorzystać z tych możliwości i dowiedzieć się więcej o Umowie o wolnym handlu CETA oraz szansach jakie stwarza, zapraszamy do dołączenia do naszego webinarium.

 

Agenda Polsko-Kanadyjskiej Izby Gospodarczej:

  • Krótka charakterystyka rynku kanadyjskiego – omówienie możliwości i barier eksportowych
  • Czym jest umowa Comprehensive Economic Trade Agreement: regulacje i obowiązywanie?
  • Szanse i możliwości dla polskich przedsiębiorstw wynikających z regulacji CETA:- obniżone taryfy na produkty,- ochrona własności intelektualnej,- możliwość udziału w kanadyjskich postępowaniach przetargowych (rynek szacowany na 171 miliardów CAD),- dostęp do rynku Stanów Zjednoczonych
  • – ułatwiony przepływ pracowników,
  • – ułatwienia w certyfikowaniu,
  • Praktyczne aspekty eksportu produktów do Kanady – logistyka i przewóz towarów.

Agenda Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii:

  • Kluczowe kwestie dotyczące dwustronnej współpracy gospodarczej,
  • Bieżące działania i plany Ministerstwa wobec do rynku kanadyjskiego.

Spotkanie poprowadzą dla Państwa:

Angelika Nowak, która urodziła się i kształciła w Warszawie, gdzie ukończyła z wyróżnieniem Instytut Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. W październiku 2018 r. została powołana na stanowisko Dyrektora Polsko – Kanadyjskiej Izby Gospodarczej, gdzie odpowiada za bieżącą działalność Izby, organizację jej aktywności, współpracę z partnerami, a także wsparcie doradcze zarówno dla członków organizacji jak i innych przedsiębiorstw zainteresowanych ekspansją do Kanady (konferencje, szkolenia, organizacja spotkań B2B, wyjazdów na targi, misje itp).

Vitek Manitius, Prezydent Polimex Forwarding Corp, przedsiębiorstwa powstałego w 1982 roku dla ułatwienia handlu między Europą Wschodnią a Ameryką Północną. Od niemal 40 lat przedsiębiorstwo obsługuje duży przekrój kanadyjskiego środowiska biznesowego, oferując usługi logistyczne i transportowe, specjalizując się w obsłudze różnorodnych towarów różnymi środkami transportu na obszarze całego świata. Firma Polimex Forwarding Corp. jest członkiem Canada Poland Chamber of Commerce.

Bartłomiej Lewandowski, naczelnik Wydziału Dwustronnej Współpracy Gospodarczej w Departamencie Handlu i Współpracy Międzynarodowej MRPiT, gdzie odpowiada za koordynację bilateralnych relacji handlowych z krajami azjatyckimi oraz Ameryką Północną (USA i Kanada). Od lat związany z promocją polskich przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych. Pracował m.in. w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, gdzie był koordynatorem programu wsparcia dla polskich przedsiębiorców zainteresowanych nawiązywaniem kontaktów handlowych z Afryką (Go Africa). Pracował również w Ambasadzie RP w Brukseli (Wydział Promocji Handlu i Inwestycji) oraz Ministerstwie Skarbu Państwa.

Absolwent Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, mianowany urzędnik Służby Cywilnej.

Rejestracja

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy