Szanse, możliwości i finansowe wsparcie przedsiębiorstw z Opolszczyzny

Data wydarzenia: 08/04/2021 10:00

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Głównym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Opolu, Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki oraz Towarzystwem Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych zaprasza na bezpłatne webinarium: Szanse, możliwości i finansowe wsparcie przedsiębiorstw z Opolszczyzny.

Spotkanie odbędzie się 8 kwietnia br. o godzinie 10:00.

Każdy przedsiębiorca wie, że rozwój firmy nie jest możliwy bez inwestycji. Inwestujesz swój czas, ale przede wszystkim pieniądze. Tylko skąd je wziąć? Odpowiedzią mogą być Fundusze Europejskie. Specjalistki z Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Opolu oraz przedstawiciel Towarzystwa Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych wyjaśnią, w jaki sposób możesz dzięki nim rozwinąć firmę. A może chcesz sprzedawać swoje produkty również w innych krajach? Prowadzisz firmę, myślisz o wprowadzeniu zmian, usprawnień w jej funkcjonowaniu? Przedstawiciel Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki przedstawi ofertę wsparcia, która pomoże w realizacji tych pomysłów.

Agenda:

PIFE w Opolu

instrumenty wsparcia dla przedsiębiorców poszukujących możliwości pomocy w realizacji projektów innowacyjnych – STEP oraz Innovation Coach, koordynowane przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Firmy, które chcą zainwestować w nowe, ulepszone produkty i usługi, badania rozwojowe, prace rozwojowe lub jeszcze nie mają nawet konkretnego pomysłu, ale chciałyby wprowadzić innowacje, mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy ekspertów, co zostanie dokładnie przedstawione w tej części spotkania.

OCRG

  1. Oferta Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera.
  2. Oferta szkoleń w ramach bazy usług rozwojowych.
  3. Oferta działu Przedsiębiorczości.

TISE

Efektywne Opolskie – program pożyczkowy dla przedsiębiorców z województw a opolskiego dotyczący finansowanie zakupu i modernizacji majątku trwałego.

Spotkanie poprowadzą dla Państwa:

Katarzyna Dwojak oraz Marzena Borecka – specjalistki w Głównym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Opolu, działającym w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego oraz koordynowanym przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Koordynatorki instrumentu STEP. To właśnie one oceniają przesłane formularze oraz przekazują do odpowiedniej instytucji. Posiadają kilkuletnie doświadczenie w udzielaniu informacji o funduszach UE i wyszukiwaniu form wsparcia najbardziej dopasowanych do pomysłów przedsiębiorców.

Jacek Baranowski – od 2009 roku pracuje dla Samorządu Województwa Opolskiego. Posiada 10 letnie doświadczenie w zakresie Regionalnych i Krajowych Programów Operacyjnych. Przez 5 lat realizował zadania w ramach Programu Rozwoju obszarów Wiejskich 2007-2013. Zajmował się kontrolą zamówień publicznych oraz pozyskiwaniem Środków dla Samorządu w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Od 2015 roku zajmuje się promocją Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, szkoli Wnioskodawców i zajmuje się procesem autokontroli.

Krzysztof Watała –  większość  swojego życia zawodowego spędził w branży finansowej i bankowej. Od 8 lat pracuje w TISE SA. Obecnie jest dyrektorem regionalnym odpowiedzialnym za województwa – opolskie i dolnośląskie.

Rejestracja

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy