Transformacja energetyczna – najlepsze przykłady z Europy

Data wydarzenia: 02/03/2023 10:00 - 11:30

Produkcja i wykorzystanie biometanu

 

2.03.2023 – online    godz. 10:00 – 11:30

Wirtschaftsförderung Sachsen GmbH oraz Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego zapraszają na wydarzenie online
„Transformacja energetyczna – najlepsze przykłady z Europy”, które jest realizowane w ramach projektu EnergyTransPolSax.

Brak opisu obrazka

Program

W ramach transformacji energetycznej udział paliw kopalnych, takich jak węgiel i gaz ziemny, ma być w Niemczech coraz bardziej ograniczany.
Decydującym czynnikiem w produkcji zielonej energii elektrycznej, ciepła i paliw mógłby być biogaz, a zwłaszcza pozyskiwany z niego biometan.
Od czasu budowy biogazowni w Niemczech uruchomiono już ponad 200 dodatkowych biogazowni. Czy alternatywą może być fermentowany kompost?
To pytanie zostanie rozważone podczas wydarzenia online „Transformacja energetyczna – najlepsze przykłady z Europy”.

Celem wydarzenia jest zaprezentowanie saksońskim i dolnośląskim firmom oraz przedstawicielom instytucji z sektora energetycznego
innowacyjnych rozwiązań w zakresie zarządzania energią, które zostały wdrożone w innych regionach Europy lub świata, co ma sprzyjać
transferowi wiedzy do i z naszego regionu.

Formularz zapisów

Projekt „EnergyTransPolSax – wspólne odkrywanie nowych trendów w gospodarce energetycznej”  jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

Kategorie wydarzenia: Brak kategorii

Partnerzy