Uprawnienia pracowników związane z rodzicielstwem

Data wydarzenia: 24/05/2021 10:00 - 12:00

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z kancelarią SENDERO Tax & Legal zaprasza na bezpłatne webinarium: Uprawnienia pracowników związane z rodzicielstwem.

Spotkanie odbędzie się 24 maja 2021 r. od 10:00 do 12:00.

Pytanie kobiet o ciążę i status rodzinny na rozmowie kwalifikacyjnej. Zwalnianie pracownic tuż po powrocie do pracy z urlopu macierzyńskiego. Czy to ciągle aktualne praktyki, czy już nieaktualne zachowania pracodawców z „rynku pracodawcy”?

By pracodawcy prawidłowo układali relację z pracownikami-rodzicami, muszą znać ich prawa. O tym porozmawiamy z uczestnikami webinaru. Przejdziemy przez siatkę pojęciową wybranych zagadnień i wyjaśnimy ich funkcjonowanie. Całość szkolenia podzielimy na dwie części. Pierwsza z nich będzie dotyczyła sytuacji pracownicy przed narodzinami dziecka. Druga część szkolenia będzie dotyczyła uprawnień pracowników już po porodzie.

 

Agenda:

  1. Czy pracownik-rodzic musi być specjalnie traktowany?
  2. Stan ciąży a ochrona danych osobowych
  3. Jak zorganizować pracę dla kobiety w ciąży?
  4. Uprawnienia pracownika-rodzica
  5. Urlop macierzyński
  6. Urlop rodzicielski
  7. Urlop wychowawczy
  8. Wnioski – do kiedy to wszystko załatwić?

Nasz ekspert:

Filip Firut – Radca Prawny, Sendero.

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z prawem pracy. Jego praca polega na kompleksowym wspieraniu działów HR w dużych przedsiębiorstwach. Często przygotowanie odpowiedniej strategii dla Klienta wykracza poza wyłącznie znajomość przepisów prawa. Dlatego przy współpracy z Klientami bardzo ważny dla niego jest sposób komunikacji do Klienta oraz Klienta ze swoimi pracownikami. Filip Firut doradza klientom również w zakresie związanym z danymi osobowymi oraz prawami własności intelektualnej. Są to te dziedziny prawa, które w naturalny sposób związane są z prawem pracy

REJESTRACJA

Brak opisu obrazka

 

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy