WEBINAR: Niezbędnik eksportera, czyli o preferencjach i ryzykach prawno-skarbowych | 26.03.2024 r.

Data wydarzenia: 26/03/2024 10:00 - 12:00

Szanowni Państwo,

w imieniu Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju oraz Polskiej Izby Gospodarczej Importerów, Eksporterów i Kooperacji w ramach cyklu spotkań biznesowych pn. „Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie”, polecamy tym razem zagadnienia prawne skupione na tematyce celno-podatkowej, podczas bezpłatnego webinarium, które odbędzie się w dn. 26.03.2024 r. o godz. 10:00. Państwa uwaga skupi się na ważnych wyzwaniach w eksporcie, mogących powodować negatywne konsekwencje prawne.

Brak opisu obrazka

Możecie Państwo odpowiedzieć – mojej firmy to nie dotyczy, mamy sprawdzonych partnerów zagranicznych, albo – nie mieliśmy takich doświadczeń, nas to nie spotka, jeśli działacie na razie tylko na rynku krajowym. Mamy nadzieję, że tak właśnie będzie. Jednak jak nierzadko pokazuje praktyka nieznajomość kompleksowej regulacji prawnej oraz orzecznictwa może skutkować nieprzyjemnymi konsekwencjami.

 

Zapraszamy na bezpłatny webinar organizowany przez Wielkopolski Fundusz Rozwoju we współpracy z Polską Izbą Gospodarczą Importerów, Eksporterów i Kooperacji. Niezbędnik eksportera, czyli o preferencjach i ryzykach prawno-skarbowych, już 26 marca o godz. 10:00.

 

🚢✈️ Reguły prawa celnego przybliży Dariusz Kowalczyk – emerytowany oficer Służby Celno-Skarbowej z 25-letnim stażem, ekspert w tematach dokonywania odpraw celnych, prowadzenia postępowań celnych i karno-skarbowych.

 

📄📈 Paweł Kaźmierczak oraz Piotr Koźmiński – radcowie prawni oraz Michał Isański – adwokat zwrócą uwagę na podstawowe problemy oraz nieprawidłowości jakie mogą wystąpić w rozliczaniu eksportu. Przedstawią warunki stosowania preferencji w opodatkowaniu VAT, w tym związane z dokumentacją transakcji eksportowych dotyczącą wywozu towarów poza terytorium Unii Europejskiej.

 

Zachęcamy do rejestracji na spotkanie online:

 

➡ Program i zgłoszenia: https://www.wfr.org.pl/wydarzenie/webinar-niezbednik-eksportera-czyli-o-preferencjach-i-ryzykach-prawno-skarbowych/

 

Pytania prosimy kierować do:

 

Lidia Piechocka

Ekspert ds. rynków zagranicznych

 

Tel. 61 671 71 98

Tel. 606 463 188

 

WIELKOPOLSKI FUNDUSZ ROZWOJU SP. Z O.O.

ul. Szyperska 14, 61-754 Poznań

Drukuj z rozwagą – chroń środowisko

 

 

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy