WSSE i Sendero Tax & Legal. ABC UMÓW GOSPODARCZYCH. „Anulowanie” zamówień, wypowiedzenie, odstąpienie, rozwiązanie umowy – czyli jak skutecznie zakończyć lub ograniczyć współpracę z kontrahentem – webinar

Data wydarzenia: 23/05/2023 10:00 - 11:00

Szanowni Państwo,

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z kancelarią Sendero Tax & Legal zaprasza do udziału w cyklu bezpłatnych webinarów ABC UMÓW GOSPODARCZYCH. PRAKTYCZNE INFORMACJE DLA DZIAŁÓW ZAKUPÓW I SPRZEDAŻY.

Przed nami III spotkanie online pt. „Anulowanie” zamówień, wypowiedzenie, odstąpienie, rozwiązanie umowy – czyli jak skutecznie zakończyć lub ograniczyć współpracę z kontrahentem, które odbędzie się 23 maja br. o godzinie 10:00.

 

Złożyłem zamówienie na zakup maszyny, ale produkcja nam spada, więc maszyny już nie potrzebuję. Poprosiłem zatem prawnika o przygotowanie wypowiedzenia umowy. Prawnik powiedział mi,  że nie mogę tego zrobić! Czy miał rację, a może muszę zmienić prawnika?

Niestety, prawnik zapewne miał rację. No ale przecież umowy można wypowiadać, prawda? Niektóre tak, niektóre nie. Warto to wiedzieć, zanim umowę się podpisze. Podczas szkolenia opowiemy o meandrach wypowiedzeń, odstąpień i „anulacji” umów.

Na webinar zapraszamy wszystkich „zakupowców” i „sprzedażowców”, ale także osoby z innych działów, które w swojej pracy odpowiadają za zawieranie i negocjowanie umów.

 

Agenda

  1. „Anulowanie” umów – dopuszczalne, czy nie?
  2. „Anuluję” umowę – czyli co robię: wypowiadam ją czy odstępuję od niej?
  3. Zawarłem umowę na zakup maszyny – czy mogę taką umowę „anulować”? Odstępowanie od umów jednorazowych.
  4. Jak mogę skutecznie wprowadzić do umowy prawo do jej „anulowania” (odstąpienia)?
  5. Czy i jak mogę wypowiedzieć umowę zawartą na czas nieoznaczony?
  6. A jeśli mam umowę zawartą na czas oznaczony, np. na 5 lat  – czy mogę ją rozwiązać przed tym terminem? Różnice między umowami na czas nieoznaczony i oznaczony w kontekście możliwości ich wypowiadania.

 

Szkolenie poprowadzi dla Państwa:

Łukasz Lubaszka – Partner oraz radca prawny w Sendero Tax & Legal

Radca prawny z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym. Lider praktyki kontraktowej Sendero. Prawo umów to podstawowy obszar specjalizacji Łukasza. Doradza on Klientom zarówno w codziennej działalności związanej bieżącym zawieraniem i negocjowaniem kontraktów handlowych, jak i przy realizacji skomplikowanych transakcji. Wspiera Klientów w procesie negocjacji warunków transakcji z zakresu fuzji i przejęć, w szczególności dotyczących sprzedaży spółek lub przedsiębiorstw. Łukasz doradzał także w związku z szeregiem projektów dotyczących realizacji nowych inwestycji (np. budowa fabryk) i pozyskiwaniem w związku z nimi pomocy publicznej w formie zwolnień podatkowych. Łączna wartość kontraktów, przy których Łukasz wspierał swoich Klientów znacznie przekracza miliard złotych. Jego Klienci to przede wszystkim duże podmioty produkcyjne i usługowe, zarówno krajowe jak i działające w ramach międzynarodowych korporacji.

 

Zarejestruj się klikając w grafikę:

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia: Brak kategorii

Partnerzy