WSSE i Sendero Tax & Legal. ABC UMÓW GOSPODARCZYCH. Pułapki Ogólnych Warunków Umów – webinar

Data wydarzenia: 17/03/2023 10:00 - 11:30

Szanowni Państwo,

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z kancelarią Sendero Tax & Legal zaprasza do udziału w cyklu bezpłatnych webinarów ABC UMÓW GOSPODARCZYCH. PRAKTYCZNE INFORMACJE DLA DZIAŁÓW ZAKUPÓW I SPRZEDAŻY.

Spotkania poprowadzi doświadczony radca prawny – Łukasz Lubaszka, partner Sendero odpowiedzialny za praktykę kontraktową. Podzieli się on swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu następujących tematów:

  1. Pułapki ogólnych warunków umów, czyli jak zawierać umowy, by uniknąć niekorzystnych postanowień OW narzucanych przez kontrahentów.
  2. „Dyscyplinowanie” kontrahenta, czyli kary umowne i odpowiedzialność w umowach.
  3. „Anulowanie” zamówień, wypowiedzenie, odstąpienie, rozwiązanie umowy – czyli jak skutecznie zakończyć lub ograniczyć współpracę z kontrahentem.

Na webinary zapraszamy osoby odpowiedzialne za zawieranie umów w imieniu spółek; głównie pracowników działów zakupów i sprzedaży.

 

Przed nami I spotkanie online pt. Pułapki Ogólnych Warunków Umów, które odbędzie się 17 marca br. o godzinie 10:00.

 

Uczestnikom Podczas webinaru przybliżymy zasady posługiwania się w praktyce kontraktowej ogólnymi warunkami zakupów lub sprzedaży (OW). Każdy pracownik działu zakupów / sprzedaży styka się na co dzień z koniecznością stosowania własnych OW lub OW kontrahentów. Nie każdy jednak wie, że błędne stosowanie tych dokumentów może mieć bardzo niekorzystne konsekwencje dla treści zawieranej umowy. Nieprawidłowości na etapie zawierania umowy z zastosowaniem OW mogą mieć ten skutek, że ostatecznie wynegocjowana przez nas umowa będzie miała zupełnie inną treść, niż to zakładaliśmy w toku negocjacji. Dlatego w sposób możliwie prosty i przystępny postaramy się wyjaśnić, jak takich pułapek uniknąć.

Na webinar zapraszamy wszystkich „zakupowców” i „sprzedażowców”, ale także osoby z innych działów, które w swojej pracy odpowiadają za zawieranie i negocjowanie umów.

 

Agenda

  1. W jaki sposób skutecznie zawiera się umowy?
  2. Czy „zamówienie” jest umową?
  3. W jaki sposób dodać do zamówienia nasze OW?
  4. Jak się ma treść zamówienia do treści OW?
  5. Co zrobić, jeśli nasz kontrahent posługuje się OW?
  6. Tzw. „konflikt formularzy”, czyli jak postępować w sytuacji, kiedy zarówno my, jak i nasz kontrahent posługujemy się OW?

 

Szkolenie poprowadzi dla Państwa:

Łukasz Lubaszka – Partner oraz radca prawny w Sendero Tax & Legal

Radca prawny z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym. Lider praktyki kontraktowej Sendero. Prawo umów to podstawowy obszar specjalizacji Łukasza. Doradza on Klientom zarówno w codziennej działalności związanej bieżącym zawieraniem i negocjowaniem kontraktów handlowych, jak i przy realizacji skomplikowanych transakcji.

Wspiera Klientów w procesie negocjacji warunków transakcji z zakresu fuzji i przejęć, w szczególności dotyczących sprzedaży spółek lub przedsiębiorstw. Łukasz doradzał także w związku z szeregiem projektów dotyczących realizacji nowych inwestycji (np. budowa fabryk) i pozyskiwaniem w związku z nimi pomocy publicznej w formie zwolnień podatkowych. Łączna wartość kontraktów, przy których Łukasz wspierał swoich Klientów znacznie przekracza miliard złotych.

Jego Klienci to przede wszystkim duże podmioty produkcyjne i usługowe, zarówno krajowe jak i działające w ramach międzynarodowych korporacji.

w prasie ekonomiczno-prawnej (m.in. w dzienniku Rzeczpospolita) oraz współtworzy treści na Blogu VAT.

 

Zarejestruj się klikając w grafikę:

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia: Brak kategorii

Partnerzy