WSSE i Sendero Tax & Legal. KILKA SŁÓW O PODATKACH z Sendero Tax & Legal. Razem czy osobno? O grupach VAT – webinar

Data wydarzenia: 14/03/2023 10:00 - 11:30

Szanowni Państwo,

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z kancelarią Sendero Tax & Legal zaprasza do udziału w cyklu bezpłatnych webinarów  Kilka słów o podatkach z Sendero Tax & Legal.

Przed nami IV spotkanie online pt. Razem czy osobno? O grupach VAT, które odbędzie się 14 marca br. o godzinie 10:00.

Grupy VAT (GV) zostały wprowadzone już w blisko dwudziestu państwach Unii Europejskiej. Od 1 stycznia 2023 r. rozwiązanie to jest dostępne również dla polskich podatników. Obiecywane korzyści, płynące ze stworzenia grupy VAT wydają się zbyt zachęcające, aby przejść obok tego rozwiązania obojętnie. Czy jednak tak jest w rzeczywistości?

Na webinar zapraszamy wszystkich, którzy rozważają utworzenie grupy VAT lub dopiero chcieliby dowiedzieć się na czym polega mechanizm ich funkcjonowania. Podczas naszego webinaru wyjaśnimy czym są grupy VAT i jakie warunki trzeba spełnić, aby utworzyć taką grupę, a przede wszystkim odpowiemy na pytanie, kiedy warto utworzyć GV. Omówimy korzyści oraz wyzwania, stojące przed przedsiębiorcami, którzy rozważają założenie grupy VAT. Zastanowimy się także nad tym, jakie kwestie warto ustalić zanim wyślemy zgłoszenie rejestrujące grupę VAT.

 

Agenda

  1. Geneza grup VAT
  2. A komu to potrzebne, czyli jakie są korzyści z utworzenia GV
  3. Czy grupy VAT są dla każdego? O wyzwaniach i minusach grup VAT
  4. Tworzymy GV – ale jak to zrobić?
  5. Podsumowanie

 

Szkolenie poprowadzi dla Państwa:

Adam Wnuk – Doradca podatkowy w Sendero Tax & Legal

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem od towarów i usług – w tym w prowadzeniu rozliczeń zagranicznych Klientów na gruncie tego podatku (VAT compliance) i tematyce Jednolitych Plików Kontrolnych – podatkiem akcyzowym oraz wybranymi kwestiami z zakresu CIT i PIT. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje również m.in.: przygotowywanie opinii i komentarzy podatkowych oraz sporządzanie wniosków o wydanie interpretacji indywidualnych, odwołań, skarg do sądów administracyjnych i innych pism w imieniu Klientów, udział w sporach z administracją podatkową, w tym w ramach postępowań sądowo-administracyjnych, przeprowadzanie audytów (przeglądów) podatkowych, prowadzenie sprawozdawczości w ramach systemu Intrastat (Intrastat Compliance), kwestie związane z obsługą Platformy Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC), w tym podsystemów Intrastat i EMCS. Autor artykułów z dziedziny prawa podatkowego, które są publikowane w prasie ekonomiczno-prawnej (m.in. w dzienniku Rzeczpospolita) oraz współtworzy treści na Blogu VAT.

 

Zarejestruj się klikając w grafikę:

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia: Brak kategorii

Partnerzy