WSSE i Sendero Tax & Legal. KILKA SŁÓW O PODATKACH z Sendero Tax & Legal. Ulgi i preferencje w podatku dochodowym – webinar

Data wydarzenia: 31/03/2023 10:00 - 11:30

Szanowni Państwo,

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z kancelarią Sendero Tax & Legal zaprasza do udziału w cyklu bezpłatnych webinarów  Kilka słów o podatkach z Sendero Tax & Legal.

Przed nami ostatnie V spotkanie online pt. Ulgi i preferencje w podatku dochodowym, które odbędzie się 31 marca br. o godzinie 10:00.

Od 2022 r. zwiększyła się liczba ulg podatkowych wpierających działalność innowacyjną przedsiębiorców. Najpopularniejszym instrumentem jest ulga na działalność badawczo-rozwojową (ulga B+R), jednak przedsiębiorcy mają możliwość skorzystania z kilku innych preferencji podatkowych – w zakresie ekspansji, robotyzacji procesów produkcji, rozwoju nowych produktów oraz wsparcia innowacyjnych pracowników.  Z większości nowych ulg podatnicy będą korzystać po raz pierwszy w rozliczeniu za 2022 r. W ramach naszego webinaru omówimy dostępne ulgi a także podzielimy się praktycznymi wskazówkami w zakresie skorzystania z poszczególnych rozwiązań.

Agenda

  1. Ulgi podatkowe w CIT – informacje ogólne oraz wspólne elementy
  2. Ulga B+R
  3. Ulga na innowacyjnych pracowników
  4. Ulga na robotyzację
  5. Ulga na prototyp
  6. Ulga na ekspansję
  7. Ulga CSR

 

Szkolenie poprowadzi dla Państwa:

Tomasz Wilkposiada ponad 10-letnie doświadczenie w doradztwie podatkowym, specjalizując się w podatku dochodowym od osób prawnych (ceny transferowe, podatek u źródła) oraz podatkach osobistych. Ma także doświadczenie w zakresie pomocy publicznej, koncentruje się na specjalnych strefach ekonomicznych / Polskiej Strefie Inwestycji oraz ulgach podatkowych, w tym uldze B+R oraz IP-Box. Brał udział w licznych projektach mających na celu weryfikację prawidłowości rozliczania ulg podatkowych. Jego artykuły i komentarze regularnie pojawiają się na łamach dzienników Rzeczpospolita i DGP.

Zarejestruj się klikając w grafikę:

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia: Brak kategorii

Partnerzy