WSSE „INVEST-PARK” i KPMG – Wakacyjna Akademia Polskiego Ładu z KPMG – Business Mixer

Data wydarzenia: 14/09/2022 13:00 - 17:00

Brak opisu obrazka

Szanowni Państwo,

 

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wraz z KPMG ma przyjemność zaprosić na uroczyste zakończenie Wakacyjnej Akademii Polskiego Ładu z KPMG

Podczas business mixera będziecie Państwo mieli okazję rozmowy z ekspertami oraz zadania praktycznych pytań, które pojawiły się już po naszych spotkaniach oraz webinariach.

 

Dodatkowo podczas spotkania, w krótkiej formie zostaną omówione dodatkowe zagadnienia:

  • Planowane zmiany w podatku CIT –nowelizacja w pigułce
  • Ułatwienia w podatku u źródła w planowanych zmianach
  • Akcyza w działalności przedsiębiorstwa – co należy mieć aktualnie na uwadze?
  • Wyzwania podatkowe na drugą połowę roku – o czym należy pamiętać?

 

Po części merytorycznej z chęcią odpowiemy na Państwa pytania i porozmawiamy w mniej zobowiązującej atmosferze.

 

Akademię zakończymy wręczeniem certyfikatów uczestnictwa a także loterią niespodzianek, które specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy dla Państwa. Prosimy o przygotowanie wizytówek.

 

Spotkajmy się w Wałbrzychu już 14 września 2022 r. o godzinie 13:00

Liczba miejsc ograniczona!!! Konieczna rejestracja!!! Zgłoszenia proszę wysyłać na adres do 11 września br.

Potwierdzenie udziału w spotkaniu stacjonarnym oraz agendę wydarzenia otrzymają Państwo drogą mailową.

W razie pytań zachęcam do kontaktu.

 

 

 

Poniżej przedstawiamy krótkie informacje o ekspertach KPMG, z którymi będziecie Państwo mieli okazję porozmawiać na żywo podczas naszego spotkania. Oczywiście zachęcamy do zadawania pytań i dyskusji nie tylko w zakresie zagadnień wprowadzonych tzw. Polskim Ładem

 

Rafał Szafraniec  Partner biura KPMG we Wrocławiu, odpowiedzialny za całość usług doradztwa podatkowego. Posiada wieloletnie doświadczenie w kompleksowym doradztwie dla podmiotów międzynarodowych.

 

Agnieszka Przeorek – Senior Manager w biurze KPMG we Wrocławiu, odpowiedzialna za koordynację spotkań z WSSE, ekspert w zakresie doradztwa „compliance” i procesowym podejściu do funkcji podatkowej w przedsiębiorstwie (również w przypadku przedsiębiorstw działających w Specjalnej Strefie Ekonomicznej / Polskiej Strefie Inwestycji (zarówno w zakresie podatku CIT, VAT oraz również w zakresie podatku PIT), reprezentuje również klientów w postępowaniach podatkowych oraz w kontaktach z organami skarbowymi np. w zakresie wniosków interpretacyjnych czy nadpłatowych.

 

Jakub Roszkiewicz – Senior Manager w biurze KPMG we Wrocławiu oraz Warszawie, ekspert w zakresie cen transferowych, zarówno w zakresie kwestii dokumentacyjnych jak i planowania oraz analizy polityki cen transferowych w grupach. Jakub wielokrotnie prowadził również projekty związane z kontrolami przeprowadzanymi przez Urzędy Skarbowe w zakresie cen transferowych.

 

Wojciech Sajdek – Senior Manager w biurze KPMG w Warszawie, specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatku akcyzowego, opłaty paliwowej, SENT, prawa energetycznego, a także podatku cukrowego.

 

Justyna Biok – Baldy – Manager w biurze KPMG we Wrocławiu, Specjalizuje się przede wszystkim w prowadzeniu spraw podatkowych oraz weryfikacji rozliczeń podatkowych na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych i podatku od towarów i usług dla dużych grup kapitałowych.

 

   Martin Wrbka – Manager w biurze KPMG we Wrocławiu, prowadzi zespół projektowy KPMG w zakresie zarządzania majątkiem trwałym spółek (Fixed Assets Management). Specjalizuje się w przeprowadzaniu przeglądów i optymalizacji na gruncie podatku od nieruchomości, w rozliczaniu nowych inwestycji oraz wycen majątkowych.

  Arleta Jeziorowska – Manager w biurze KPMG we Wrocławiu, ekspert w zakresie rozliczeń podatkowych prowadzonych przez przedsiębiorstwa działające w ramach Specjalnej Strefy Ekonomicznej / Polskiej Strefy Inwestycji, prowadzi również projekty dotyczące stosowanie ulg oraz wprowadzanie procedur podatkowych, w tym również w zakresie wynagradzania w ramach stosowania 50% kosztów uzyskania przychodów.

 

  Jakub Paskart – Supervisor w biurze KPMG we Wrocławiu, specjalizuje się w  problematyce podatków międzynarodowych (w tym w szczególności w zakresie podatku u źródła) oraz przepisów antyabuzywnych mających na celu uszczelnienie systemu podatkowego w Polsce.

 

Aleksandra Świca  – Supervisor w biurze KPMG we Wrocławiu, specjalizuje się w zakresie cen transferowych oraz doradztwa compliance (jest zaangażowana w projekty obejmujące kompleksowe wsparcie klientów w zakresie  weryfikacji prawidłowości rozliczeń podatkowych i wypełnianiu obowiązków podatkowych w podatkach dochodowych oraz w podatku od towarów i usług.)

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy