WSSE, Kancelaria Sendero. BHP w innym ujęciu – perspektywa kancelarii prawnej Sendero Tax & Legal. Ręczne prace transportowe i wykaz prac niebezpiecznych – czy rozporządzenie wystarczy? – webinar

Data wydarzenia: 18/05/2023 10:00 - 11:30

Szanowni Państwo,

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wraz z kancelarią Sendero TAX & LEGAL zaprasza na bezpłatny webinar pt. Ręczne prace transportowe i wykaz prac niebezpiecznych – czy rozporządzenie wystarczy ?

który odbędzie się 18 maja 2023 r. o godzinie 10:00

To kolejne spotkanie w ramach cyklu BHP w innym ujęciu – perspektywa kancelarii prawnej Sendero Tax & Legal.

Przed pracodawcami stoją konkretne wymaga związane z organizowaniem pracy. Z uczestnikami porozmawiamy o tym, jak spełnić wymagania związane z organizacją ręcznych prac transportowych oraz prac szczególnie niebezpiecznych.

Wielokrotnie spotykaliśmy się z sytuacjami, w których brak jasno określonych reguł, doprowadził do wypadku w pracy. Wtedy powstaje problem – kto ponosi za niego odpowiedzialność? Oczywiście poszkodowany pracownik próbuje odpowiedzialność przerzucić na pracodawcę. Jak pracodawca może odpierać te zarzuty – o tym porozmawiamy na najbliższym webinarze.

 

Agenda spotkania:

  1. Ręczne prace transportowe, a obowiązki pracodawcy
  2. Masa – istotna sprawa
  3. Prace wykonywane przez więcej niż 1 osobę
  4. Prace szczególnie niebezpieczne
  5. Kalka z rozporządzenia, czy własne zmapowanie zakładu?
  6. Jasne i przejrzyste zasady pomagają bronić się w sądzie
  7. Case study
  8. Podsumowanie

 

Spotkanie poprowadzi dla Państwa:

Filip Firut – radca prawny

Specjalizuje się przede wszystkim w zagadnieniach związanych z prawem pracy i ochroną danych osobowych. Nadzoruje audyty i prowadzi procesy wdrożeniowe procedur z zakresu prawa pracy oraz RODO. Jego praca polega głównie na kompleksowym wspieraniu działów HR w dużych przedsiębiorstwach. Często przygotowanie odpowiedniej strategii dla Klienta wykracza poza wyłącznie znajomość przepisów prawa. Dlatego w codziennej pracy bardzo ważny dla niego jest sposób komunikacji do Klienta oraz Klienta do swoich pracowników.

 

Zarejestruj się klikając w grafikę:

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia: Brak kategorii

Partnerzy