Wstęp do analizy i optymalizacji Technicznego Kosztu Wytworzenia

Data wydarzenia: 23/04/2021 10:00 - 14:00

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z LUQAM zaprasza na bezpłatne webinarium: Wstęp do analizy i optymalizacji Technicznego Kosztu Wytworzenia.

Spotkanie odbędzie się 23 kwietnia 2021 r. od 10:00 do 14:00.

Prosimy o przekazanie zaproszenia do osób odpowiedzialnych w państwa firmie z w/w obszar.

Adresaci:

Adresatami szkolenia są wszystkie organizacje, niezależnie od branży, które chcą doskonalić swój system produkcji, a w szczególności szkolenie adresowane do osób i firm, które planują przeprowadzenie analizy strumienia wartości pod kątem kosztowym / planują realizację projektów oszczędnościowych/ dążą do obniżenia kosztów wytworzenia produktów, a w szczególności kierownictwo średniego i wyższego szczebla firm produkcyjnych ze szczególnym uwzględnieniem działów produkcji, jakości i ciągłego doskonalenia.

 

W ramach szkolenia konsultant przedstawi metodologię LUQAM analizy kosztowej produkcji przy wykorzystaniu Mapowania Strumienia Wartości oraz kalkulacji Technicznego Kosztu Wytworzenia.

 

Program:

  1. Struktura kosztów w przedsiębiorstwie i ich charakterystyka.
  2. Kroki Mapowania Strumienia Wartości.
  3. Kroki ustalania Technicznego Kosztu Wytworzenia.
  4. Określenie stanu docelowego strumienia wartości i potencjalnych oszczędności kalkulowanych na bazie Technicznego Kosztu Wytworzenia.
  5. Symulacja komputerowa scenariuszy optymalizacyjnych TKW w zależności od zmiany parametrów wejściowych.

 

Spotkanie poprowadzi dla Państwa:

Jarosław Machnik – Trener i konsultant LUQAM

Absolwent Politechniki Gdańskiej oraz studiów podyplomowych z zakresu Lean Management. Koordynator jednego z głównych obszarów działalności LUQAM – wdrożeń dedykowanych systemów produkcyjnych – Company Production System. Od kilkunastu lat związany z projektami optymalizacyjnymi. Pracował na stanowiskach: Kierownika Procesu, Koordynatora projektów Lean Manufacturing, Szefa Zespołu Optymalizacji. Zdobywał doświadczenia zawodowe w międzynarodowym koncernie produkującym dla branż AGD i automotive, gdzie poznawał zachodnie podejście do kwestii optymalizacji oraz w polskiej firmie spożywczej, gdzie stał się mentorem wdrożenia systemu opartego na Systemie Produkcyjnym Toyoty. Posiada doświadczenie w pracy jako zewnętrzny Quality Manager odpowiedzialny za kwestie związane z optymalizacją produkcji i narzędziami jakości. Auditor ogólnopolskiego programu Liga Mistrzów 5S. Realizuje projekty związane z poprawa efektywności, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu narzędzi Lean na koszt wytworzenia produktu, prowadzi analizy związane z obciążeniem pracą, projektowaniem layoutów i projekty rozwojowe. Wykładowca na studiach podyplomowych Lean Sigma Academy, Zarządzanie Produkcją w praktyce i Quality MBA.

Lean w praktyce to spotkanie z konsultantami firmy LUQAM, którzy bazując na doświadczeniach zawodowych opowiadają o konkretnych działaniach związanych z optymalizacją. Chcemy pokazać, że Lean to nie tylko zbiór zasad (do których każdy „guru” Lean chce dopisać własną nie bacząc na jej praktyczne zastosowanie), narzędzi (najlepiej z nazwą zaczerpniętą wprost z języka japońskiego lub przynajmniej angielskiego) czy podstawa do tworzenia coraz to nowych koncepcji ze słowem „Lean” łączonym z nazwą innej metodologii, która aktualnie jest popularna i przedstawienie jej jako remedium na wszelkie problemy organizacji. Realna optymalizacja to także nie tylko wszelkiego rodzaju motywacyjne „coachingi” i „transformacje” Lean (miękkie elementy są ważne w każdej metodologii, ale samo mówienie o tym „co” trzeba zrobić, bez pokazania drogi „jak” to zrobić, nie do odpowiedzi na konkretne pytania i nie rozwiąże konkretnych problemów). W LUQAM traktujemy Lean jako zdroworozsądkowe podejście do zarządzania, ale także bardziej namacalnie – do dostępnego miejsca, czasu i przede wszystkim kosztów. Dzięki niemal 20-letniemy doświadczeniu wiemy, że Lean to nie tylko ekscytacja związana z nowym podejściem i pozytywnymi zmianami, ale także praca związana ze zbieraniem i analizą danych i dochodzeniem do przyczyn źródłowych. Czasami to warsztaty w sali szkoleniowej, burze mózgów w gemba, ale równie często żmudna i mało „medialna” praca w arkuszu kalkulacyjnym. W ramach cyklu Lean w praktyce nie będziemy opowiadać o nowej innowacyjnej zasadzie Lean, nie będziemy rozkładać na czynniki pierwsze motywacyjnego cytatu, ani nie opowiemy o koncepcjach typu Lean Sigma Agile 5.0 Pro. Opowiemy o pracy, którą trzeba wykonać, by zrobić krok (a czasami nawet skok) w kierunku oszczędności miejsca, czasu, energii, a przede wszystkim pieniędzy.

REJESTRACJA

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy