Wtorki przy prawie: Powrót do business as usual po kryzysie

Data wydarzenia: 16/06/2020 11:00 - 12:30

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z kancelarią DZP Domański Zakrzewski Palinka sp. k. zaprasza państwa na webinarium:

Powrót do business as usual po kryzysie”, które odbędzie się 16 czerwca 2020 r. w godz. 11:00 do 12:30.

Zaradzenie obecnej sytuacji związanej z przestojem działań w organizacji jest także jednym z wyzwań dla obszaru compliance. Zapowiedzi rządu sugerują, że będzie następowało stopniowe znoszenie ograniczeń, które dziś paraliżują pracę całych zespołów w wielu firmach. Dostosowywanie się do kolejnych etapów „odmrażania gospodarki” pozwoli przywrócić do pracy część pracowników, co jednak generuje wyzwania w zakresie dostosowania organizacji do szybko zmieniających się przepisów. Ponadto znoszenie ograniczeń wcale nie zmniejsza równoległego ryzyka zakażenia COVID-19 wśród pracowników, które może wystąpić na każdym etapie powrotu do stanu sprzed epidemii.

Czy będzie to business as usual ? Rzeczywistość po zniesieniu stanu zagrożenia epidemicznego pewnie jeszcze długo nie będzie taka, jak kiedyś. Efektywne programy compliance dają organizacji tę przewagę, że pomagają adaptować się do nowego otoczenia biznesu w możliwie najbezpieczniejszy sposób. Ważne jest stworzenie planu działań, które pomogą odpowiedzieć na wyzwania, z jakimi firmy będą mierzyć się w trakcie „powrotu do normalności”. Będą to z pewnością ryzyka na gruncie prawa pracy, ryzyko inspekcji w organizacji czy dezaktualizacja regulacji wewnętrznych i konieczność dostosowania standardów etycznych i compliance do nowego otoczenia regulacyjnego i biznesowego

Webinar poprowadzą: pani dr Anna Hlebicka-Józefowicz, pani Julia Besz oraz pan Salwador Milczanowski, reprezentujący Kancelarię DZP Domański Zakrzewski Palinka sp. k.

Agenda merytoryczna:

  • „Odmrażanie gospodarki”: zapowiedzi rządu, a wyzwania regulacyjne na każdym etapie znoszenia ograniczeń.
  • Business continuity wobec stałego ryzyka zakażenia COVID-19: co powinien obejmować dobry plan działań?
  • Rola lidera: jak wykazać należytą staranność i ograniczyć osobistą odpowiedzialność kadry zarządzającej?
  • Wyzwania dla zgodności: System compliance w dobie pandemii i po kryzysie.

Udział w webinarium jest bezpłatny.

Rejestracja na spotkanie

Brak opisu obrazka

EKSPERCI:

  • dr Anna Hlebicka-Józefowicz – Ekspert z zakresu prawa konstytucyjnego i legislacji, w DZP odpowiedzialna za Zespół Doradztwa Regulacyjnego. Doradza w sprawach związanych z procesem stanowienia prawa, identyfikacją trendów regulacyjnych, monitorowaniem zmian prawnych i rozpoznaniem ich wpływu na biznes. Reprezentuje interesy przedsiębiorców w procesie legislacyjnym.
  • Salwador Milczanowski – Ekspert w zakresie compliance i business crime. Od wielu lat doradza w aspektach zarządzania zgodnością i ryzykiem oraz zagadnieniach dotyczących odpowiedzialności osobistej (w tym karnej i karno-skarbowej) kadry zarządzającej.
  • Julia Besz – W ramach Zespołu DZP Compliance doradza w usprawnianiu systemów zarządzania zgodnością, wdrażaniu CMS oraz tworzeniu procedur wewnętrznych dla zapobiegania nadużyciom gospodarczym i korupcji w przedsiębiorstwach wg międzynarodowych standardów. Zajmuje się ochroną sygnalistów korporacyjnych i implementacją systemów whistleblowing.

 

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy