„Zamówień wojsk amerykańskich stacjonujących w Polsce”

Data wydarzenia: 26/04/2022 09:30 - 14:00

Szanowni Państwo,

 

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Ministerstwem Rozwoju i Technologii zaprasza Państwa na bezpłatne szkolenie z zakresu:

 

„Zamówień wojsk amerykańskich stacjonujących w Polsce”

 

które odbędzie się w dn. 26 kwietnia 2022 r. w godz. 9:30 – 14:00 w Hotelu Haston City we Wrocławiu (ul. Irysowa 1-3). Warsztaty poprowadzi Adam Nowicki, ekspert w organizacji o globalnym zasięgu ATLANTIC CONTRACT.

 

Brak opisu obrazka

W ostatnich latach Polska stała się jednym z głównych filarów strategicznych Sojuszu Północnoatlantyckiego. W odpowiedzi na rosyjską agresję na Ukrainie od 2014 roku trwa wzmacnianie wschodniej flanki NATO oraz – po raz pierwszy w historii – Polsce i krajom bałtyckim udało się zbudować partnerski system stałej, rotacyjnej obecności armii amerykańskiej w Europie Środkowej i Wschodniej. Aktualnie funkcjonuje w Polsce 9 baz wojskowych, w których stacjonuje armia amerykańska, oraz 5, w których stacjonują wojska państw – członków NATO, w tym także amerykańskie. Bazy te stanowią pewien wydzielony obszar, zamieszkały przez setki osób potrzebujących stałych dostaw towarów i usług. Ponieważ pobyt wojsk amerykańskich finansowany jest ze środków publicznych USA, w bazach obowiązują amerykańskie przepisy dotyczące zamówień publicznych.

 

Trenerem szkolenia będzie Pan Adam Nowicki, V-ce Prezes Atlantic Contract, ekspert z zakresu zagranicznych zamówień publicznych oraz wprowadzania firm wraz z ich towarami i usługami na największe rynki międzynarodowe. To również doświadczony kierownik projektów z ponad 25-letnim stażem (ponad 80 projektów komercyjnych o wartości $60 mln oraz 15 dla US Army & NATO). Jest również ekspertem metodologii PMI (Project Management International), Prince2 i wojskowych wg. standardów amerykańskich i NATO. Prowadzący szkolenie zarejestrował ponad 30 polskich firm jako dostawców dla US Army, agend ONZ i instytucji NATO.

 

Podczas szkolenia uzyskacie Państwo również więcej informacji nt. przewodnika Ministerstwa Rozwoju i Technologii „Zostań dostawcą wojsk amerykańskich stacjonujących w Polsce”, przygotowanego w celu promowania know-how amerykańskich procedur przetargowych, który ma za zadanie przedstawić Państwu kroki, jakie należy wykonać, aby zarejestrować się jako dostawca rządu USA. Poniżej znajduje się link do strony internetowej MRiT z możliwością pobrania przewodnika wraz z jego załącznikami:

 

https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/zamowienia-wojsk-amerykanskich-stacjonujacych-w-polsce2

 

Szkolenie odbędzie się w dn. 26 kwietnia 2022 r. w godz. 9:30 – 14:00 w Hotelu Haston City we Wrocławiu (ul. Irysowa 1-3), które zakończy się lunchem połączonym z networkingiem dla uczestników spotkania.

 

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, a ilość miejsc ograniczona. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie swojego udziału. Organizator zastrzega sobie prawo do wcześniejszego zamknięcia listy uczestników.

 

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 25.04.2022 r. na adres mailowy:

Osoby, które się zarejestrują, otrzymają wiadomość potwierdzającą uczestnictwo w szkoleniu oraz szczegóły dotyczące agendy.

 

W przypadku dodatkowych pytań, prosimy o kontakt z Panem Piotrem Cichoniem, pod numerem tel. (+48) 609 050 118.

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy