Zaproszenie – Fundacja rodzinna. Najważniejsze pytania i odpowiedzi – webinar

Data wydarzenia: 26/10/2023 10:00 - 11:30

Szanowni Państwo,

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Kancelarią Sendero Tax & Legal  zaprasza na webinarium Fundacja rodzinna. Najważniejsze pytania i odpowiedzi, które odbędzie się 26 października 2023 r. w godzinach 10:00 – 11:30.

To drugie spotkanie w ramach cyklu pt.: Kilka słów o podatkach z Sendero Tax & Legal.

OPIS WEBINARU

Fundacja rodzinna to nowa instytucja w polskim prawie, która umożliwia planowanie sukcesji przedsiębiorstwa i materialne zabezpieczenie członków rodziny. Fundacja rodzinna to również sposób na obniżenie obciążeń podatkowych.

W ramach naszego webinarium odpowiemy na najważniejsze pytania dotyczące fundacji rodzinnych, skupiając się na podatkowych aspektach związanych z funkcjonowaniem tego typu podmiotów.

 

AGENDA

  • Co to jest fundacja rodzinna?
  • Jak założyć fundację rodzinną?
  • Jakie są skutki wniesienia majątku do fundacji rodzinnej?
  • Jak są opodatkowane zyski fundacji rodzinnej?
  • Jak jest opodatkowany zysk wypłacany z fundacji rodzinnej do jej beneficjentów?
  • Sesja Q & A

 

Spotkanie poprowadzI dla Państwa:

Tomasz Wilk

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatku dochodowego od osób fizycznych, w tym w opodatkowaniu przychodów osiąganych przez polskich podatników za granicą oraz opodatkowaniu przychodów osiąganych w Polsce przez rezydentów innych krajów. Posiada szerokie doświadczenie w zakresie sporządzania dokumentacji cen transferowych. W trakcie swojej pracy dla Sendero Tax & Legal był odpowiedzialny za przygotowanie kilkudziesięciu dokumentacji, w tym na rzecz największych podmiotów z terenu południowo-zachodniej Polski. Aktywnie wspiera zespół Sendero Tax & Legal w projektach związanych z podatkiem CIT i VAT.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ KLIKAJĄC W GRAFIKĘ:

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia: Brak kategorii

Partnerzy