Zaproszenie – Gospodarowanie odpadami w firmie – webinar

Data wydarzenia: 26/09/2023 10:00 - 12:00

Szanowni Państwo,

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Kancelarią Sendero Tax&Legal  zaprasza na webinarium „Gospodarowanie odpadami w firmie”, który odbędzie się 26 września 2023 r. w godzinach 10:00 – 12:00.

 

Zapraszamy Państwa na cykl webinarów pt.: z Anną Wieczorek o ochronie środowiska w przedsiębiorstwie.

Podczas pierwszego spotkania przedstawimy najważniejsze regulacje dotyczące gospodarowania odpadami w firmie, w tym dotyczące obowiązków przedsiębiorców związanych z prawidłową gospodarką odpadami, ich ewidencją i sprawozdawczością.

Uczestnicy webinaru dowiedzą się, m.in. na co zwracać uwagę, zawierając umowę na odbiór odpadów oraz jakie kary grożą przedsiębiorcom za niewłaściwe zarządzanie odpadami.

Przybliżymy również Państwu koncepcję gospodarki obiegu zamkniętego i wyjaśnimy, dlaczego warto wdrożyć ją w swojej firmie.

AGENDA

  1. Podstawowe regulacje prawne w zakresie gospodarki odpadami i ich zastosowanie
  2. Pojęcia – definicje stosowane w gospodarce odpadami i związane z nimi trudności.
  3. Najważniejsze obowiązki w zakresie gospodarki odpadami.
  4. Ewidencja i sprawozdawczość odpadów.
  5. Podstawowe sankcje prawne w gospodarce odpadami.
  6. GOZ – Gospodarka obiegu zamkniętego – wyzwanie przyszłości.

 

Spotkanie poprowadzą dla Państwa:

Anna Wieczorek, radca prawny

Radca prawny z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym. Jest liderem praktyki obrotu nieruchomościami Sendero a także partnerem odpowiedzialnym za doradztwo w zakresie procesu inwestycyjnego, w tym w zakresie prawa ochrony środowiska. Doradza w sprawach dotyczących prawa ochrony środowiska i ochrony przyrody, udzielając wsparcia zarówno na etapie planowania i przygotowania inwestycji, jak również codziennego prowadzenia przedsiębiorstwa. Pomaga Klientom identyfikować istotne obszary z powyższego zakresu, które należy uwzględnić przy przeprowadzaniu istotnych transakcji.

Patrycja Kujawa, aplikant radcowski

Specjalizuje się w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców, w szczególności w zakresie zagadnień związanych z nieruchomościami oraz ochroną środowiska. Przygotowuje opinie, informacje prawne, i pisma procesowe w zakresie gospodarki odpadami i prawa ochrony środowiska.

ZAREJESTRUJ SIĘ KLIKAJĄC W GRAFIKĘ:

Brak opisu obrazka

Kategorie wydarzenia: Brak kategorii

Partnerzy