Zaproszenie – Jawność wynagrodzeń a ochrona danych osobowych – czy czeka nas rewolucja? – webinar

Data wydarzenia: 06/12/2023 11:00 - 12:30

Szanowni Państwo,

 

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z kancelarią PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień Kanclerz I Littler zaprasza na webinarium Jawność wynagrodzeń a ochrona danych osobowych – czy czeka nas rewolucja?” które odbędzie się 6 grudnia 2023 r. w godzinach 11:00 – 12:30.

 

Eksperci PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień Kanclerz I Littler opowiedzą o praktycznych wyzwaniach związanych z nowymi przepisami.

Na spotkaniu dowiedzą się Państwo m.in.:

  1. Jakie dane dotyczące wynagrodzeń będą musieli zbierać pracodawcy?
  2. Informacje o wynagrodzeniach jako dane podlegające ochronie z perspektywy pracownika i pracodawcy.
  3. Kto będzie miał dostęp do tych danych? Czy pracownicy lub związki zawodowe będą mogli żądać ujawnienia im tych danych?
  4. Cel dyrektywy o jawności wynagrodzeń – jak go osiągnąć, aby nie naruszyć przepisów o ochronie danych oraz interesów pracodawcy i pracowników?
  5. Automatyzacja oceny pracowników i profilowanie jako narzędzia przy podejmowaniu decyzji płacowych.

 

Spotkanie poprowadzą dla Państwa:

Karolina Kanclerz, radca prawny, partner w kancelarii PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień Kanclerz | Littler

Zarządzająca biurem we Wrocławiu, specjalistka w obszarze prawa pracy, która doskonale zna oraz rozumie specyfikę biznesu. Posiada bogate doświadczenie w stałej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, łącząc interdyscyplinarne doświadczenie z biznesowym podejściem do prowadzonych spraw. Jako certyfikowany Compliance Officer i szefowa praktyki compliance kancelarii monitoruje i zarządza politykami zgodności, minimalizując ryzyka klientów w tym zakresie. Wykorzystując kilkunastoletnie doświadczenie procesowe zręcznie prowadzi klientów w trakcie postępowań wyjaśniających. Swoją wiedzą dzieli się wykładając na studiach MBA oraz w trakcie prelekcji na konferencjach i szkoleniach. O skomplikowanych kwestiach prawnych potrafi mówić prosto i z pasją, a jej komentarze i artykuły regularnie są publikowane w prasie.

 

Paweł Sych, radca prawny, partner w kancelarii PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień Kanclerz | Littler

Zarządzający Zespołem Ochrony Danych Osobowych. Z prawem pracy związany od czasów studiów, gdzie bronił pracę w Katedrze Prawa Pracy i Polityki Społecznej UJ pod kierunkiem prof. dr. hab. Krzysztofa Wojciecha Barana. Jest specjalistą w zakresie ochrony danych osobowych, zwolnień grupowych, równego traktowania w zatrudnieniu oraz relacji ze związkami zawodowymi. Ponadto zajmuje się rozwiązywaniem sporów, zarówno polubownie jak i na drodze sądowej. Wielokrotnie był prelegentem na ogólnopolskich konferencjach w zakresie ochrony danych osobowych oraz prawa pracy.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ KLIKAJĄC W GRAFIKĘ:

Brak opisu obrazka

LINK DO REJESTRACJI:

https://wsseinvestpark.clickmeeting.com/jawnosc-wynagrodzen-a-ochrona-danych-osobowych-czy-czeka-nas-rewolucja-/register?_gl=1*9qzeyc*_ga*MTEyMjY3OTI5MC4xNjk1Mjg4NDU1*_ga_K7H94QHX99*MTcwMDIxMzc5Ni4xMzAuMS4xNzAwMjE1NTY5LjMxLjAuMA

Kategorie wydarzenia:

Partnerzy

Przejdź do formularza kontaktowego Ikona koperty